SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak, Galatasaray Odeabank karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, “Sonuna kadar herhangi bir maçı bırakmıyor olmanın ödülünü aldığımızı düşünüyorum. Zor bir şutla kazandık ama o şuta getirene kadar da maçı kaybetmeyi kabullenmedik. Bu sene takımın bu tarz bir karakter oturması beni mutlu ediyor.” dedi.

Bursa’da oynanan Fiat Türkiye Kupası ilk maçında Banvit, Galatasaray Odeabank’ı 74 – 73 yenerek yarı finalist oldu. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Banvit oyuncusu AJ Slaughter, yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Maçı kazandıran sayıyı atan Slaughter, “İki taraf için de zor bir maçtı. Biz neredeyse son iki dakikada maçı kaybedebilirdik ama mücadeleyi bırakmadık ve hiçbir zaman teslim olmadık. Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum.” diye konuştu.

ERNAK: ZOR BİR ŞUTLA KAZANDIK

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Turnuvanın ruhunu daha iyi anlayanların daha farklı bir karakter gösterme imkanlarının olduğunu konuştuk. Bunu anladıkları ve sahaya koydukları için hepsine teşekkür ederim. Turnuvanın ilk gününün tehlikeli olması 8 takım için de geçerliydi. Sonuna kadar herhangi bir maçı bırakmıyor olmanın ödülünü aldığımızı düşünüyorum. Zor bir şutla kazandık ama o şuta getirene kadar da maçı kaybetmeyi kabullenmedik. Bu sene takımın bu tarz bir karakter oturması beni mutlu ediyor. Çok dar bir kadro ile oynuyoruz. Bazen tecrübemiz maçı kazanmaya yetmiyor. Sezonun başından beri bu karakteri koyduğumuzu düşünüyorum.Yarın çok kaliteli bir takım ile oynayacağız. Eğer onların üstün hücum güçlerini durdurmayı başaramazsak finali hak etmemiş olacağız. Elimizden geleni yapacağımızdan herkesin emin olmasını isterim.”

Son saniye basketi ile ilgili verdiği taktiğin sorulması üzerine Ernak, “Benim zaten molam yoktu. Biz antrenmanlarda bu tarz senaryoları çok fazla oynuyoruz. Onların faydasını gördüğümüzü düşünüyorum. Şutu sokabilecek oyuncuyu sahaya ittim. Onun haricindekiler antrenmanlarda biriktirdiklerini kendileri uyguladılar. Çünkü benim bir şey çizme fırsatım olmadı” cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:22:19,