SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA Etik Komitesi tarafından FIFA'nın eski Başkanı Sepp Blatter ile UEFA Başkanı Michel Platini’ye 8 yıl futboldan men cezası vermesi sonrası hafta başında FIFA İtiraz Komitesi'nde savunma yapan iki futbol adamının akıbeti gelecek hafta netleşecek.

Pazartesi günü itibariyle İtiraz Komitesi’ne savunmasını veren Fransız futbol adamı Platini'den sonra salı günü de İsviçreli Sepp Blatter 7 saati bulan bir savunma gerçekleştirmişti.

Farklı kaynaklardan gelen haberlerde Blatter'in İtiraz Komitesi’ndeki savunmasına katkı amacı ile 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyon komitesi başkanı Jacques Lambert'in tanık olarak katıldığı belirtildi. İtiraz Komitesi'nin FIFA Etik Kurulu tarafından verilen cezalar hakkındaki son kararını gelecek hafta başında açıklayabileceği açıklandı.

PLATİNİ: “ADALETSİZLİĞE KARŞI SAVAŞIYORUM!”

FIFA İtiraz Komitesi'nin geçtiğimiz pazartesi günkü toplantısına girmeden ayak üstü basın mensuplarına konuşan Fransız futbol adamı Michel Platini, “Kendi geleceğim için burada savaşmıyorum. Fakat adaletsizliğe karşıyım.” şeklinde yorumda bulunmuştu.

Platini ayrıca, “Eğer hatalı olsaydım bugün Sibirya'da saklanıyor olurdum.” diye konuşmuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:25,