SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul’un en köklü kulüplerinden İstanbulspor, PTT 1. Lig hedefine doğru ilerliyor. Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden ve 49 puanla liderlik koltuğuna oturan İstanbulspor, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bir çok ünlü ismin yetiştiği, ilk kurulan Türkiye 1’inci Ligi’nin en gedikli takımlarından olan İstanbulspor eski günlerine dönmek için kolları sıvamış durumda. Şampiyonluk yolundaki çalışmalarına hız kesmeden sarı-siyahlı ekibin teknik patronu Yalçın Koşukavak, açıklamalarda bulundu.

İstanbulspor’un 96-97 yıllık bir tarihi olduğunu hatırlatan Koşukavak, ”İstanbulspor tarihi bakımında çok ciddi bir kulüp. İstanbul için de çok önemli bir kulüp. 97 yıllık tarihin yanında 20 milyonluk bir şehrin ismini taşıyan bir kulüp. Her geçen sene de büyüyor. Geçen seneki şampiyonluğu, bu sene lige renk katması, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemesi taraftar anlamından da artarak ilerliyor. İnşallah eski günlerine döner” dedi.

”LİGİN BOYU KISALDIKÇA GERİLİMİ ARTIYOR”

Geçen hafta Hacettepe karşısında zor bir müsabaka oynadıklarını ifade eden Yalçın Koşukavak, ”Zor bir Hacettepe maçı oynadık 10 kişi kaldık 30’uncu dakika nasıl oynanması gerekiyorsa o şekilde oynadık ve 3-1 kazandık. Her hafta zorlaşıyor. Bu hafta da Maraş maçı var, zor bir maç. Çünkü ligin boyu kısaldıkça gerilimi artıyor. Diğer takımların da hedefler doğrultusunda maçların zorluk derecesi yukarı çıkıyor. Maraş’tan 3 puan alıp dönmek yolunda hedeflerimiz var. Bu doğrultuda çalışıyoruz” diye konuştu.

”İSTANBULSPOR’A ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR”

Spor Toto 2’nci Lig’den birinci olarak çıkmak istediklerini söyleyen Koşukavak şu ifadeleri kullandı: ”12 tane maç var şu anda 49 puandayız. Hedefimiz bu ligden birinci olarak çıkmak. O doğrultuda çalışıyoruz zaten sene başından da baktığımızda 22 hafta oynanmış, bu sürede İstanbulspor ya birinciydi ya da ikinci. O potadan aşağı hiç inmedi. Bu da gösteriyor ki 22 hafta orada kalan bir takıma da şampiyonluk yakışır.”

TAKIM KAPTANLARI UMUTLU

Sarı-siyahlı takımın kaptanları da PTT 1’inci Lig’e sorunsuz bir şekilde çıkacaklarından umutlu. Takım kaptanlarından Yalçın Kılınç, ”Bu hafta oynayacağımız Kahramanmaraş maçı çok önemli bizim için iyi bir gidişatımız var. Zor bir deplasman olacak ama iyi çalıştık bu hafta. İnşallah bu hafta da galip geleceğiz. PTT yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Kimsenin beklemediği kadar iyi gidiyoruz maç biz biliyorduk böyle olacağını çok iyi çalıştık sezon sonu da ipi göğüsleyeceğiz” dedi.

İlyas Akan, ”Her hafta gibi bu maçta zor olacak bizim açımızdan. Biz her zamanki gibi Maraş maçına hazırlandık. Hocalarımızın verdiği taktikler eşliğinde çalışıyoruz. Maraş’tan iyi bir sonuçla dönüp liderliği devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.