SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi'nden elenerek taraftarını üzen Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nden de hatırı sayılır para kazanıyor. Lokomotiv Moskova'yı yenerek son 16 için büyük avantaj yakalayan sarı-lacivertliler, şu ana kadar kasasına 4 milyon Euro'dan fazla parayı koydu.

HEDEF 20 MİLYON

Fenerbahçe, Lokomotiv Moskova'yı elediği takdirde bu rakam 5 milyon Euro'yu bulacak. UEFA Avrupa Ligi'ne katılım payı olarak 2.4 milyon Euro alan, galibiyetlerde de kasasını dolduran Fenerbahçe, kupayı alırsa toplamda 20 milyon Euro'yu aşan küçük bir serveti kazanacak.

TEK FIRÇA NANI’YE

Fenerbahçe'de Lokomotiv zaferinin sarhoşluğu içinde gerçekler de dile getirildi. Teknik Direktör Vitor Pereira tüm oyuncuları kutlarken, özel görüştüğü Nani'yi de uyardı. Pereira vatandaşına, “Futbol bir takım oyunu. Çalım sevdan başımıza iş açabilirdi” dedi. Takım arkadaşlarının, “Pas atmıyor” şikayetini de Nani'ye aktaran Pereira şunları söyledi:

“Pas atman gerektiğinde şut, şut atman gerektiğinde pas veriyorsun. Böyle olmaz. Bu maçta gol rekoru kırabilirdik. Kaptırdığın toplarla kalemizde tehlike yaşadık. Bir daha olmasın, üzülmeyelim.”