SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de zor günler geçiren ancak UEFA Avrupa Ligi’nde Lazio karşısında son 16 turuna yükselmek için mücadele verecek olan Galatasaray’da kaptan Selçuk İnan, maç önce açıklamalarda bulundu.

Sözlerine taraftarlara mesaj göndererek başlayan Selçuk, “Zor bir maç olacak. Lazio iyi bir takım. Başarılar elde etmeye alışkınız. Taraftarlarımızın stadı dolduracağını düşünüyorum. Bizim taraftarımız zor zamanlarda bizim arkamızda olmuştur. Bu maç için çok iyi hazırlandık. Çok iyi mücadele edeceğiz. Elimizden gelenin daha fazlasını yapacağız. Onlara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Perşembe günkü maçta bunları tekrarlayacaklardır” diye konuştu.

Lazio eşleşmesinde iki takımın da favori olmadığını söyleyen Selçuk İnan, yine de Galatasaray’ın şansının yüksek olduğunu belirtti ve “Avrupa maçlarının favorisi olmaz. Bunlar zorlu maçlar. Eğer takım olarak beraber mücadele edersek, birbirinizle yardımlaşırsanız, konsantre olursanız bunun altından kalkabilirsiniz. Bu turu atlamak istiyoruz. Biz kendi oyunumuza ve kendi mücadelemize bakıyoruz. Ben şansımızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.