SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe – L.Moskova maçı Rus basınında

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Fenerbahçe, Rusya temsilcisi Lokomotiv Moskova'yı 2 - 0 yenerek bir hafta sonra oynanacak rövanş maçı için önemli bir avantaj elde etti. Rus basında, karşılaşma geniş yer alırken oynanan oyun ve skordan ziyade Lokomotiv Moskovalı futbolcu Dmitri Tarasov’un maçtan sonra giydiği Putin portreli tişört konuşuldu. Rus basını UEFA’nın Tarasov’u bu hareketinden dolayı cezalandırabileceğini yazdı.

Güncellenme: 14:08, 17/02/2016
Fenerbahçe – L.Moskova maçı Rus basınında

Kommersant: Rus kulüpler arasında bu yılki ilk resmi maçı Lokomotiv oynadı. Maç çok iyi geçmedi. Avrupa Ligi son 32 turunda çok kötü oynayan Moskova temsilcisi İstanbul'da Fenerbahçe'ye 2 – 0 boyun eğdi.

İzvestiya: Lokomotiv Avrupa Ligi son 32 turunda deplasmanda oynadığı maçta Türk kulübüne mağlup oldu. Dmitri Tarasov İstanbul'da Fenerbahçe ile oynanan maçtan sonra Rusya liderinin portresini gösterdi.

putintişörtuuu

Moskovsky Komsomolets: Lokomotiv Moskova ve Fenerbahçe arasında oynana Avrupa Ligi son 32 maçından çok, mücadelenin ardından Lokomotiv'in orta saha oyuncusu Dmitri Tarasov'un yaptıkları tartışılıyor. Tarasov, maçtan sonra Vladimir Putin'in resmini taşıyan tişörtü gösterdi ve bu olay büyük yankı uyandırdı. Tarasov bu davranışını tekrar etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Komsomolskaya Pravda: Dün oynanan Fenerbahçe Lokomotiv Moskova maçından sonra Rus oyuncu Dmitri tarasov formasını çıkararak üzerinde Putin'in resmi olan tişörtü gösterdi. Bu olay büyük yankı uyandırırken, futbolcunun 10 maç ceza alabileceği konuşuluyor. Tarasov'un cezadan kurtulması çok zor olacak.

persieevannnnn

Rossiyskaya Gazeta: Lokomotiv Moskova orta saha oyuncusu Dmitri Tarasov, İstanbul'da oynanan Avrupa Ligi maçı sonrasındaki davranışından dolayı UEFA maçlarından uzun bir süre uzaklaştırılabilir.

Vedomosti: Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Türk takımına 2 – 0 kaybeden Lokomotiv Moskova'nın orta saha oyuncusu “siyasi” tişörtünden dolayı UEFA tarafından cezalandırılabilir. Moskova ekibinin otobüsüne şişlerle saldırı yapıldığı belirtiliyor. İstanbul polisi olaya karışan birkaç saldırganı gözaltına aldı. Bu arada Lokomotif Moskovalı futbolcu Dimitri Tarasov sosyal medya hesabından fotoğrafını yorum yok sözlerişle paylaşırken Rus basınına yaptığı açıklamada Putin’i çok sevdiğini dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:13:59,