SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakamlarda büyük üstünlük

Yıldızlar topluluğu Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Rus temsilcisi Lokomotiv Moskova'yı Josef de Souza'nın golleriyle 2-0 mağlup ederken ortaya koyduğu kusursuza yakın oyun ile de alkış aldı.

Güncellenme: 15:32, 17/02/2016
Rakamlarda büyük üstünlük

Agresif yapısı ve oyunu domine etme niyeti ile neredeyse maçın tamamına yakınında rakip sahada baskı yapan sarı-lacivertli takımın üstünlüğü istatistiklere de yansıdı. 488 isabetli pas ile oynayan, kaleye 20 şut gönderen, 35 orta yapan, 13 korner kullanan, 9 gol girişiminde bulunan Fenerbahçe’ye karşı Rus ekibi 310 isabetli pas, 3 şut, 1 korner ve 1 gol girişimi üretebildi. Rakibi 68 gündür resmi maç oynamasa da sarı-lacivertli takımın ezici üstünlüğünü gözler önüne serdi.

Souza’dan %98’lik isabet

Josef De Souza attığı 2 golün yanı sıra orta sahadaki çalışkanlığı ile de takımına katkı yaptı. İstatistiklere göre 51 pas denemesinin 50’sinde isabet yakalayan Brezilyalı oyuncu %98’lik isabetli pas oranı ile oynadı.

Öte yandan Fenerbahçe, Lokomotiv Moskova karşısında aldığı galibiyetle 7 basamak yükselerek Avrupa sıralamasında 53. basamağa çıktı.