SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eze eze yendi

17 Şubat 2016

Fenerbahçe tartışmasız sezonun en iyi futbolunu oynadı. Sarı-lacivertliler seyircisiyle bütünleştiği zaman bambaşka bir takım olduğunu da bir kez daha gösterdi. Her zaman söylüyorum futbol seyirciyle güzel. Kadıköy'de tribünler doluysa rakibin işi bir o kadar zor. Maçın başlama düdüğü ile birlikte Rus ekibini sahasına hapseden Fenerbahçe'de futbolcular gol kaçırma yarışına girmese ve de Lokomotiv Moskova'nın kalecisi gününde olmasa tarihi fark işten bile değildi. Maçı izleyen taraftarlar mest olmuştur.

Gökhan Gönül ve Caner'in müthiş bindirmeleri rakibin dengesini bozdu. Fenerbahçe orta sahası da agresif futbolu ile L.Moskova'ya üstünlüğünü kabul ettirdi. Mehmet Topal, Volkan, Nani; ortadan, sağdan, soldan gol için her şeyi yaptılar. Golün geleceği o kadar belliydi ki, sadece kimin atacağını bilmiyorduk. O isim Josef de Souza oldu. Orta sahanın dinamosu, Van Persie'nin yapamadığını yaptı, iki gol birden attı. Hollandalı yıldız çok gol kaçırdı. Açıkçası gününde değildi.

Fenerbahçe turu İstanbul'da geçti diyebiliriz. Bu Fener, Moskova'da mutlaka gol hatta goller bulacaktır. Bugün sadece tur kazanılmadı, ilerisi için de ciddi bir özgüven kazanıldı. Maçın hakkı 2-0 değildi. Son yıllardaki en iştahlı, en göze hoş gelen futbolu oynayan Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Biz maçı izlerken yorulduk, futbolcular sürekli pres yapıp gol aramaktan yorulmadı. Dediğim gibi maçınhakkı bu olmamalıydı, gecenin tek üzüntüsü bu.

MAÇIN ADAMI Josef de Souza. Brezilyalı futbolcu arkadaşlarının gol kaçırma yarışına girdiği günde sürpriz golcü olarak turu getirdi. Takım halinde müthiş bir futbol olsa da golü atan maçın adamı oldu.

HAKEM NOTU Maçın İsveçli hakemi mükemmele yakın bir yönetim gösterdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek