SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta güzel bir frikik golüyle takımına 3 puanı armağan eden Jose Sosa, garip bir maç olduğunu söyledi. Sis dolayısıyla konsatrasyonlarını kabettiklerini dile getiren Arjantinli yıldız şu açıklamaları yaptı:

“Çok garip bir maç oldu. Maçın oynannmama durumundan dolayı konsatrasyon bir anda düştü. Frikik anında oraya vurmak istedim. İlk yarı bim için zorlu oldu. Çok net pzosiyonumuz yok. Duran top oluşunca iyi konsatre oldum ve oraya vurmak istedim.”

Oğuzhan Özyakup: “Pozisyonlara giremedik”

Beşiktaş’ın genç yıldızı Oğuzhan Özyakup da istedikleri pozisyonlara giremediklerini ifade etti.

Oğuzhan Özyakup şu ifadeleri kullandı:

“Çok odaklanmıştık bu maça kazanmamız gereken bir maçtı. Rakip takımın kalcisi görmekte sıkıntı yaşamıştı. Çok odaklanmıştık maça. Önemli bir maç olduğunu biliyorduk İkinci yarını ilk dakikalarında pozisyon bulamadık ama maçı 3 puanla bitirdiğimiz için mutluyuz. İlk yarı 40 dakika top bizdeydi. Son final pasını bulamadık. İlk yarı çok iyi top oynadık. İkinci yarı daha ağır başladık. Pozisyona giremedik. Takım olarak mesafeler uzaktı birbirimize. Çok tehlikeli bir takım olduğumuzu gösteriyoruz. Bunu son 15 dakikada gösterdik. Biz her maç pozisyona girebilen bir takımız. Bugün önemli olan 3 puandı onu aldığımız için mutluyuz.”

Beşiktaş’ın santrforu Cenk Tosun ise takım arkadaşı Jose Sosa’yı övdü.

Cenk Tosun, “Bizde konsatrasyon kaybı olmadı. Barış hocanın yanına gidip bastırdık ‘oynay oynat’ diye. Mersin çıkışta olan bir takımdı bunun bilincindeydik. İlk yarı top genelde bizdeydi. 2. devre başlarında çok fazla pozisyona giremedik. Böyle maçları bazen duran toplar belirliyor. Sosa’nın büyük bir yeteneği var. Çok etkili vuruyor. Gençlerbirliği maçında da çıkışımız sürdürmek istiyoruz.” diye konuştu.