SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tofaş Kulübü Yönetim Kurulu, Melikşah Üniversitesi maçında rakibi Barboros Bozkurt’un yüzüne topsuz alanda dirsek vuran Kaloyan Ivanov’a ceza verdi. Türkiye Basketbol Federsyonu’da Ivanov’u disiplin kuruluna sevketti.

Tofaş Kulübü’nün konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Türkiye Basketbol Ligi'nin 20. haftasında oynanan Tofaş – Melikşah Üniversitesi maçında oyuncumuz Kaloyan Ivanov sportmenlik dışı bir davranış sergilemiştir. Oyuncumuzun hareketini tasvip etmediğimizi ve davranışı nedeniyle gereken cezanın kulübümüz tarafından kendisine verildiğini sizlerle paylaşmak isteriz.

Tofaş Basketbol Takımı, kurulduğu günden bu yana Türkiye basketbol camiası için önemli değerler yaratmış ve ülke basketbolunun gelişimi için pek çok çalışma gerçekleştirmiştir. Misyonumuz her zaman etik değerlere sahip, davranışlarıyla örnek olan, Tofaş değerlerine uyan, sporcu ve spor adamlarını Türk sporuna kazandırmak olmuştur.

Yaşanan bu olaydan ötürü oyuncumuz Kaloyan Ivanov'un da çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz. Bu tarz bir centilmenlik dışı davranışın tekrar yaşanmaması için gerekli önlemleri aldığımızı bilgilerinize sunarız.”