SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe, Galatasaray ve Fenerbahçe’yi Süper Lig’de 21. hafta oynanan maçlarla ilgili disipline sevk etti. Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle sevk alırken Galatasaray’da oyuncularının gördüğü kartlar sebebiyle disipline sevk edildi.

İşte PFDK’nın açıklamaları:

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 12.02.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-KASIMPAŞA A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

GALATASARAY A.Ş. Kulübü’nün 13.02.2016 tarihinde oynanan MERSİN İDMANYURDU-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki “5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 40. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 14.02.2016 tarihinde oynanan MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK-BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca, “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “talimata aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Yayın Talimatının 13/7 ve 14/3. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.