SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’dan saldırı emri

Pereira, oyuncularının Lokomotiv Moskova’nın ‘zayıf karnı’ olarak belirlediği Shishkin ve Yanbaev’in olduğu yerden saldırıp, rakibi vurmasını istedi, “Bu kanadı çökertin” dedi.

Güncellenme: 07:55, 16/02/2016
Pereira’dan saldırı emri

Fenerbahçe, Avrupa serüveninde 2. raunda bugün sahasında Lokomotiv Moskova ile oynayacağı maçla başlayacak. UEFA Avrupa Ligi son 32 turu mücadelesinde sarı-lacivertlilerin tek hedefi maçı net bir skorla kazanıp avantaj sağlamak. Teknik Direktör Vitor Pereira, yaptığı çalışmalarda, L.Moskova'nın ‘zayıf karnı' olarak sağ kanadını belirledi. Kanarya, bu bölgeden yapacağı ataklarla, rakibin gardını düşürmeye çalışacak.

 

SAVUNMA İLERİDE BAŞLAR

Lokomotiv’in sağ kanadında yer alan Shishkin ve Yanbaev'in teknik kapasitesi yüksek, süratli oyuncular önünde zorlandığını belirleyen Pereira, Nani, Volkan Şen ve Alper'e “Bu kanadı çökertin” talimatı verdi. Bu arada Portekizli hoca, sahaya süreceği 11'ini ise Fabiano, Gökhan, Kjaer, Alves, H.Ali, M.Topal, Ozan, Josef, Nani, Alper (Volkan Şen) ve Van Persie olarak belirledi. Pereira, takımı “Savunma ileride başlar. Önde basın” diye de uyardı.

TARAFTARLARA MESAJ

Vitor Pereira, kritik L.Moskova mücadelesi öncesi “Turu geçmek için alacağımız sonuç önemli” dedi. Portekizli şunları söyledi:

“Elimdeki kadro, 3 kulvardamücadele edebilecek yapıda. Şubat ayı, bizimiçin birçok şeyi belirleyebilir. Bu kulübün hedefleri için hayatımızı sahaya koymalıyız. Taraftarımız da şunu anlamalı: Uğrunda mücadele ettiğimiz bu kulüp için her şeyimizi vermeliyiz.”