SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’dan rakip teknik adama büyük sitem

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova'nın hocası Igor Cherevchenko'nun elini sıkmadığını söyleyerek bu duruma sitem etti.

Güncellenme: 23:02, 16/02/2016
Pereira’dan rakip teknik adama büyük sitem

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, maç sonunda rakip teknik direktör Igor Cherevchenko’ya sitemde bulundu. Rus teknik adamın Kendi elini sıkmadığını ifade eden Pereira, siyasetin başka, futbolun başka şey olduğunu söyledi.

İşte Portekizli çalıştırıcının sözleri:

“2-0’lık galibiyetle ayırldık. İyi bir sonuç bizim için Umarım istedğimiz cevabı o maçta da alabiliriz. Bir eleme maçı oyunuyoruz. Onlar bizim üzerimize daha çok gelecek. Daha çok hücum yapacaklar. Otaya savunma yapmak için değil hücum yapmaya gideceğiz. Moskobva’ya gidince bu düşünce olacak kafamızda. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız.”

“Lokomotiv Teknik Direktörü Maalesef bugün bana selam vermedi. Futbol başka bir şey siyaset başka bir şey. Buna çok üzüldüm. Çok üzüldüm bu davranışından dolayı. Futbol futboldur. Siyaset siyasettir. Gerçekten üzüldüm bu anlamda”

“Bugün zordu, bu turun kolay bir tur olmadığını biliyorduk. Moskova iyi bir takım, ne yapması gerektiğini bilen bir takım, kontratak yapmayı iyi biliyorlar ama biz önde bastık, sahada her şeyimizi verdik. Ben rakip yarı alanda oynamayı seven bir adamın, oyunu domine etmeyi seven bir hocayım, rakibe pozisyon vermeyi seven biri değilim. Oyunu rakip sahaya yığmak isterim.”

“Moskova’ya da kazanmaya gideceğiz, turu geçmek için bugünkü gibi olursak büyük şansımız var ama Antalyaspor karşısında oynadığımız gibi oynarsak o zaman sıkıntı.”

“Antalyaspor sıradışı bir karşılaşmaydı. Dediğim gibi oyunu domine etmek isteyen ve sahada agresif olmak isteyen bir takımız. Biz bugün takım halinde kazandık, tüm takım sayesinde kazandık”.

OYNADIKLARI OYUNUN ŞEKLİNİ DETAYLI ANLATTI

“Biz net bir şekilde şöyle oynuyoruz 4 savunma , bir 6 numara, bir 8 numara ve bir de 8-10 arası edip gelen bir oyuncu ile oynuyoruz ve öndekiler forvet.”

“Mehmet Topal net 6 numara bir oyuncu bu takımda, ondan 8 veya 10 numara olmasını istemem. Dengeyi kurmasını isterim, agresif olmasını isterim, O da bunu iyi yapıyor.”

“Souza 8 numara pozisyonunda bir oyuncu , 6 da oynayabilir, 10 numara da. Zaten bu maçta gördünüz rakip kaleye gol de attı, savunmaya gelip top da çıkardı.”

“Ozan da 8 numara bir oyuncu ama 6 da oynar, zaman zaman 10 numara da oynayabilir.”

RAKİPLERİ KONTRATAĞA ÇIKARMIYORUZ

“Yeri gelmişken şunu belirteyim; son oynadığımız Kasımpaşa maçında rakibimiz 13 kontra denemiş ama sadece 2’sinde çıkabilmiş. 11 kontratağı başlamadan bitmiş. Biz topu kaybettiğimiz an yeniden en en çabuk şekilde kazanmak için hazır bekliyoruz. Bizim oyun anlayışımız bu, kimliğimiz bu.”

Yayınlanma Tarihi:21:38,