SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu yıl 65.'si Toronto'da düzenlenen NBA All-Star maçı, kırılan rekorların yanında, yaşayan efsane Kobe Bryant'ın vedasına da sahne oldu. Batı Karması'nın Doğu'yu 196-173'lük skorla mağlup ettiği mücadelede en değerli oyuncu (MVP) ödülü ise Oklahoma Thunder'in yıldızı R.Westbrook'e verildi. Basketbolseverler için müsabakanın sonucundan çok, son kez All-Star organizasyonunda yer alan ve sezon sonu basketbolu bırakacağını açıklayan Kobe Bryant'ın vedası önemliydi. Bu vedayı ve NBA All-Star'ı, Türk basketbolunun yaşayan efsanesi Mehmet Okur şöyle kaleme aldı:

BRYANT’I TORUNLARIMA ANLATACAĞIM”

“Gelmiş geçmiş en iyi üç basketbolcudan biri Kobe'dir. Örnek aldığım büyük bir sporcu. Ona karşı oynadığım için kendimi şanslı sayıyorum. Bundan 10 yıl sonra Kobe Bryant'a karşı oynadığımı torunlarıma anlatacağım. Bu bile beni şimdiden heyecanlandırıyor. Şanslıyım. Kobe sakatlandıktan sonra toparlanamadı. Ben de aşil tendonumdan sakatlanmıştım. Başıma gelenler onun da başına gelecek diye tahmin ettim, maalesef öyle de oldu. En kötü sakatlıktan biriydi. Kobe gibi bir atlet de olsanız geri dönmeniz imkansız.”

EN BÜYÜK ÖZLEMİMDİ

All-Star, senenin en iyi basketbolcuları arasına girmek demek. Her NBA oyuncusu için bir numaralı hedeftir. Dünya seni izliyor. Şölenin yapıldığı hafta sonu eğer seçildiysen gözüne uyku girmez. Kariyerimde en büyük özlemimdi ve gerçekleştirdim. Okur ailesi ve Türkiye'yi çok iyi temsil ettim.

MEHMET OKUR’DAN İNCİLER

– Ömer Aşık inişli çıkışlı sezon geçiriyor. Daha iyi yerlerde olabilir. New Orleans'ta her maçta double-double yapması lazım. 

– Ersan İlyasova'yı iki kez canlı izledim. Herkes Ersan'dan memnun. En istikrarlı Türklerden biri. Ama daha da iyi olabilir 

– Enes Kanter çok yetenekli. Çıkışını devam ettirebileceğini düşünüyorum. Genç, öğrenen ve kendini geliştiren bir oyuncu.