SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bastia taraftarı karakol bastı

Bastia'nın deplasmanda Reims'e mağlup olduğu maçın ardından olaylar çıktı. Polisle çatışan Bastia taraftarları hırslarını alamayınca karakol bastı.

Güncellenme: 12:46, 16/02/2016
Bastia taraftarı karakol bastı

Fransa Ligue 1’de kalma mücadelesi veren Reims’e deplasmanda 1-0 yenilen Bastia, taraftarını üzdü. Ancak bu üzüntü, deplasmana giden taraftarlara polisin saldırması ile öfkeye dönüştü. Savaş alanına dönen Bastia şehri, polisle taraftarların çatışmalarına sahne oldu.

Reims’e takımlarını desteklemeye giden taraftarlara polisin saldırdığını duyan Bastia kalan taraftarlar, molotof kokteylleri ile polis karakolu bastı. Özellikle bir taraftarın gözünün çıktığı haberinin duyulması, taraftarın polisle yaşadığı gerginliği öfke nöbetine çevirdi. Önce polis ile karşılıklı çatışan yüzlerce taraftar, daha sonra polis karakolunu basacak olaylara imza attı.

Foto: Twitter - Taraftarlar karakol bastı

Foto: Twitter – Taraftarlar karakol bastı

Vali’nin araya girmesi ile yumuşayan taraftarlar, polis karakolundan uzaklaştı. Bir polisin kafasından yaralandığı olayların ardından açıklama yapan taraftar sözcüsü “Bu eylemin maçı kaybetmemiz ile alakası yok. Polis şiddetine karşı çıktığımız için yaptık. Polis keyfi hareketlerde bulunmaktan vazgeçmeli” dedi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:12:31,