SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ozan Tufan: “Kazanmak istiyoruz”

Fenerbahçe’nin genç futbolcularından Ozan Tufan, Lokomotiv Moskova ile yapacakları maçın kendileri için zor olacağını belirterek, “Yarın sahada hırsımızı gösterip maçı kazanmak istiyoruz” dedi.

Güncellenme: 18:43, 15/02/2016
Ozan Tufan: “Kazanmak istiyoruz”

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Lokomotiv Moskova'yı konuk edecek Fenerbahçe'de başarılı futbolcu Ozan Tufan, Teknik Direktör Vitor Pereira ile basın mensuplarının karşısına geçti.

Maçın kendileri için zor geçeceğini dile getiren Ozan Tufan, “Taktik ve teknik kısmında hocamız her şeyi yapacaktır. Biz de yarın saha hırsımızı agresifliğimizi gösterip maçı kazanmak istiyoruz. Onlar da kazanmak için geldiler. Kontra ataktan iyi pozisyonlar yakalaya bililer. Biz de o zaafı kullandırmayacağız. Hırsımızı ve arzumuzu sahada gösterip sahadan yarın galip ayrılmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Oynadığı pozisyonla ilgili bir soru üzerine Ozan Tufan, “Birçok mevkide oynayabiliyorum. Bundan rahatsız olmadım. Her zaman oynadığınız mevki dışında oynadığınızda aksaklıklar hatalar oluyor. Her zamanki mevkiinizde yaptığımız şeyleri orada yapamıyorsunuz. Bu sezon gerekeni gösteremedim ama bundan sonraki maçlarda en iyi şekilde performansımı göstermek istiyorum. Ona göre de çalışıyorum“ cevabını verdi.

Ozan Tufan, Bursaspor'da, milli takımda sürekli oynayan bir oyuncu olduğunu hatırlatarak, “Fenerbahçe'de geniş bir kadro var, kaliteli isimler var. Bunların arasında oynamak gurur verici ama kalitemi daha üst düzeye taşımam gerekiyor. Bana şans verildiğinde en üst seviyede oynamak gerekiyor. Bazı aksaklıklar oldu mu yedek bekliyorum. Ama iyi oynadığımda da hak ettiğim yerde beni oynatıyorlar. Benim de her zaman en iyi oynamam gerekiyor, kariyerim için de her zaman oynamam gerekiyor” şeklinde konuştu.