SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’de mücadele eden Antalyaspor’un Portekizli Teknik Direktörü Jose Morais, 3 Şubat tarihinde gerçekleştirilen akşam antrenmanında şiddetli baş ağrısı ve baş dönmesiyle ilk olarak özel bir hastaneye kaldırılmış beyin kanaması geçirdiği için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmişti.

Özel hastaneden Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Jose Morais burada 12 günlük tedavinin ardından bugün taburcu edildi. Morais, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden kızı Sophie Chloe Elisabeth De Morais Haraldsson'la ele ele çıkarak kendisini bekleyen arabaya bindi. Jose Morais'e eşi Zandra Maria Dagny Haraldsson da eşlik etti. Hep beraber kendilerini bekleyen araca binen Morais ailesi daha sonra hastaneden ayrıldı.

Teknik Direktör Morais hastaneden taburcu olmadan önce Antalyaspor çalışanları tarafından çalıştığı taktik tahtası çıkartılarak araca kondu. Kırmızı beyazlı takımın sportif direktörü Cem Deda ve Kulüp Müdürü Adem Kart da hocaya eşlik etti.

“3 AY SONRA NORMAL HAYATINA DÖNEBİLİR”

Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais'in doktoru Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Akyüz, tedavi süresi boyunca herhangi bir sorun yaşamadıklarını söyledi.

12 gün önce antrenmanda yaşadığı sıkıntıdan sonra kendilerine geldiğini kaydeden Prof. Dr. Akyüz, “Beyin kanaması teşhisi koyduk. Kanamanın sebebine yönelik yapılan araştırmada anjiyografilerinde herhangi bir patolojik bulguya rastlamadık. Sonraki süreçte kanamanın oluşturduğu etkileri ortadan kaldırmak adına bir dizi tedavi süreci devam etti.” dedi.

Tedavisi süresince öngördükleri komplikasyonların gerçekleşmediğini aktaran Akyüz, tedavi süresince herhangi bir sorun yaşanmadığını, bulguların normal seyrettiği için taburcu işlemini gerçekleştirdiklerini belirti.

Jose Morais'in ay sonra kontrole geleceğini anlatan Mahmut Akyüz, başarılı teknik adamın 3-4 gün içerisinde işinin başında olabileceğini belirterek sözlerine şöyle tamamladı:

“Bundan sonra daha sakin yaşamı olacak. Tansiyonunun yükselmemesi gerekiyor. Rahat bir yaşamı olması gerekiyor. Mesleki açıdan bir sorun yaşamaz. 3 ay sonra tamamen eski haline dönecektir. Tansiyon, stres, sıkıntı problemler çıkarabilir. Sonuçta da evinde durması gerekmiyor. Mesleğini yapabilir. Mesleğini yaparken bir takım değişiklikler yapması gerekiyor.”