SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

LİG TV canlı yayınında skandal olay

Spor Toto Süper Lig'deki Gençlerbirliği - Bursaspor maçı öncesinde büyük skandal yaşandı… Yaşanan duruma Şansal Büyüka "Kardeşim yapmayın ya! Bunca yıllık televizyoncuyum, ilk defa böyle bir şey görüyorum. Ben çok ayıpladım. Bunu yapmaya hakkınız yok" sözleriyle tepki gösterdi.

Güncellenme: 09:37, 15/02/2016
LİG TV canlı yayınında skandal olay

Bursaspor, Lig TV’nin maç öncesi röportajına Japon futbolcu Hajime Hosogai ile bir tercümanı gönderdi. Yayıncı kuruluşun muhabirinin Türkçe sorduğu soruyu tercüman İngilizceye çevirerek Hosogai’ye sordu. Ancak İngilizce bilmediği anlaşılan Hosogai, tercümanın sorusuna Japonca cevap verdi. Fakat tercüman Japonca anlatılanlara sanki anlamış gibi Türkçe cevaplar verdi.

Lig TV Genel Müdürü Şansal Büyüka yaşananlar nedeniyle çileden çıktı. Büyüka, Maraton programında şunları söyledi: “Herkesin birbirine saygılı olması gerek. Biz yayıncı kuruluş olarak gereken saygıyı gösteriyoruz. Aynı şekilde biz de saygı bekliyoruz. Bizden önce seyirci bekliyor. Maç öncesi Bursa takımı Japon futbolcu Hosogai’yi röportaja yolluyor. Hosogai Japonca konuşuyor, tercüman İngilizce. Tercüman da Japonca bilmediği için kafasına göre tercüme ediyor. Çocuk gülüyor! Onu bırak, karşıda 3-5 kişi birikmiş, gülüyorlar, dalga geçiyorlar. Kardeşim yapmayın ya! Bunca yıllık televizyoncuyum, ilk defa böyle bir şey görüyorum. Ben çok ayıpladım. Bunu yapmaya hakkınız yok.”

Yayınlanma Tarihi:09:36,