SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de son sıraya demir atan Denizlispor, iç sahadaki 2-0’lık Adanaspor yenilgisinden sonra istifa eden Ali Yalçın’ın yerine Koray Palaz’la el sıkıştı.

Koray Palaz, Denizli’ye gelerek tesisleri gezdi, yöneticilerle ayrıntıları görüştü. İstanbul doğumlu olan ve yaklaşık 22 yıl İngiltere’de yaşayan 38 yaşındaki Palaz’ın bu süreçte Tottenham Hotspur Kulübü’nün altyapısında çalıştığı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yanı sıra Orduspor ve Kardemir Karabükspor adına gözlemci antrenörlük yaptığı bildirildi. 2008’de İngiltere’de gençler kategorisinde “Yılın genç antrenörü” seçilen Palaz’ın yarın işbaşı yapacağı bildirildi.

ŞAVLUK: “TAKIM SABOTE EDİLİYOR”

Öte yandan Başkan Mustafa Şavluk, takımın sabote edildiğini iddia etti. “Genç taraftarları tahrik edenler, Denizlispor’un ipini çekiyor” diyen Başkan Şavluk, bazı faktörlerle uğraşmaktan sportif başarıya odaklanamadıklarını belirtirken şunları söyledi:

“Adanaspor maçı öncesi takım ısınmaya çıktı, kaptan Veli ve şahsım hakkında olumsuz tezahüratlar, küfürler başladı. Maç başladı, 0-0 devam ederken yine yönetim, şahsım ve oyuncularım protesto edildi. Kulübün bu hale gelmesinin nedeni biz değiliz. Geçmişte hesap sormayanlar, şimdi benden hesap soruyor. Yeşil Cephe isimli taraftar grubunun içine giren eski bir yönetici amigoluk yaptı. Gençleri tahrik edip, olumsuz tezahürat ve küfürler yaptırıyorlar. Maç boyu küfür yedim. Denizlispor’un defterlerini kamuoyuna açalım, kimler hata yaptıysa herkes bilsin. Bu sıkıntıların yaşanmasının nedeni bizler değiliz.”