SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz: “Kulübün menfaatlerini düşündüm”

Çin'in Beijing Guoan takımına transfer olan Burak Yılmaz, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 18:03, 15/02/2016
Burak Yılmaz: “Kulübün menfaatlerini düşündüm”

Galatasaray’dan Çin’in Beijing Guoan takımına giden Burak Yılmaz, Atatürk Havalimanı’nda bir veda konuşması yaptı. Galatasaray’dan gittiği için üzüntülü olduğunu ifade eden başarılı golcü, transferi konusunda kulübün menfaatlerini düşünerek gittiğini söyledi.

İşte Burak Yılmaz’ın sözlerinden satırbaşları:

“HEM MUTLU HEM DE ÜZÜNTÜLÜYÜM”

“Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. benim için farklı bir duygu. Hem üzüntülüyüm hem mutluyum. Kulübümden ayrılıdığım için üzüntüyüm. Kendimi çok ait çok hissettiğim bir yer Galatasaray. Yeni bir başlangıç olacak. Yeni bir hikayenin yaşanacağı bir yer olacak benim için.”

“İKİ TARAF DA İSTEDİ”

Bu transfer iki taraftın da istemesiyle olacak bir şeydir. İki tarafın da kabul etmesiyle olacak bir şeydir. Kulübün bulunduğu durumu da düşünerek gitmekten yana bir tercihten kullandım. Bana gelen teklifi, kulübün bulunduğu duurmdan dolayı ilk defa gitmekten yana kullandım. Burada kimseyi giderayak zor durumda bırakmak istemiyorum. Bu şekilde gerçekleşti diyebiliriz.”

Çin futbolu hakkında çok bilgisi olmadığını söyleyen Yılmaz, “Olayla alakalı çok bilgim yok. Giden oyunculaır basında takip ediyorum. Bize de nasip oldu. Gidince öğreneceğim ben de…” diye konuştu.

“BİRAZ FAZLA TEPKİ GÖRDÜM”

“Taraftarımız her zaman güzel futbol, her zaman gol ,her zaman kupa ister. Biz de her zaman onlara bunu verdik diye düşünüyorum. Her zaman tepkiler de olmuştur. Ne yazık ki bize biraz fazla olmuştur. Son zamanlarda kırıldığım ve üzüldüğüm olmuştur. Diğer kulüplerde de emeğim geçti; ama Galatasaray taraftarına ayrı bir parantez açmak istiyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Ben onları hep güzel anılarla hatırlayacağım. İzmir’de yüzüme çakmak atıldığında açılan pankartla, basından gelen eleştirilere karşılık beni korumalarıyla. Şu an dönem destek ve birlik beraberlik dönemi. Takım arkadaşlarıma destek çıkalım.”

“KENDİ BONSERVİSİMİ BELİRLEYEMEM”

Onlar öyle görmüşler, öyle anlaşmışlar. Kendi bonservisimi de kendim belirleyemem. Ben Galatasaray’ı yuvam olarak görüyorum. Ben içimden bir parçamın eksikliğini hissediyorum. Daha gitmeden geri dönmeyi konuşmak doğru olmaz. Orada emeğimin karşılığını vereceğim. Tekrardan Türkiye’ye gelip Galatasaray forması giymek benim için onurdur.”

“BAŞKANIMIZLA GÖRÜŞMEDİM”

“Ben başkanımızla hiç görüşmedim. Fırsat olmadı. Mustafa hocamızla görüştüm. Benimle çok uzun bir konuşma yaptı tekllif geldiğinde. Bana çok özel bir konuşma yaptı. Öyle bir hocam oldğu için kendisine minnettarım. Kısa bir çalışma fırsatı buldum ama güzel bir insanı, bir babayı kazandım.”

“Bir takımın ayağa kalkması sportif başarıdan geçer. Ben Galatasaray’ın önündeki hedeflerin bitmediğini düşünüyorum. Avrupa Kupası ve Türkiye Kupası var. Bunlardan biri elde edilirse takım ayağa kalkar diye düşünüyorum.”

Galatasaray’ın gol sorunu ile ilgili konuşan Burak, “Umut var. Atacak Allah’ın izniyle. Podolski var, Emre var.. Ben oynadğım dönemde de sıkıntılı anlar yaşayabiliyorduk. Arkadaşlarımın gereğini yapacağını düşünüyorum. Transfer dönemi bittikten sonra transfer olduysam bir program yapılmıştır elbet. Mustafa hocamız kendi içimizden bir şeyler yaratacağız diyor.” diyerek sözlerini noktaladı.”

Yayınlanma Tarihi:16:30,