SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak Süper Ligde en iyi oynayan takımın Beşiktaş olduğunu söyledi ve ‘Bizden sonra en iyi futbol oynayan takım Başakşehirspor’ ifadesini kullandı.

Albayrak, genç hakemlerin cesur kararlar vermelerini beklediklerini belirtirken 2 hafta sonra Kadıköy’e lider olarak gidebileceklerini inandığını dile getirdi.

İkinci başkan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş İletişim Komitesi danışmanı Rıdvan Akar ve Siyah Beyazlı kulübün iletişim görevlileri ile beraber Beşiktaş’ı takip eden basın mensupları ile öğle yemeğinde bir araya gelen Metin Albayrak’ın açıklamaları şu şekilde:

LİGDE EN İYİ OYNAYAN BİZİZ SONRA DA BAŞAKŞEHİRSPOR Medipol Başakşehir ligin 4’ncüsü ve 2-0’dan dönüş yapmak her baba yiğidin harcı değil. Fenerbahçe ve Galatasaray’ı görüyorsunuz, bana göre Medipol Başakşehir bizden sonra ligin en iyi oynan takımı. Medipol Başakşehir deplasmanı Fenerbahçe deplasmanı kadar zor. İki takım da bu ligin en iyi hücum oynayan takımı. Hakem olarak herkese dengeli davranacaksiniz ve oyunu da fazla bölmeden hızlı oynatacaksınız. Oyunda adalet olmadığı zaman futbolcu tepki veriyor. Gördüğünü çalacaksın

OYUNDA ADALET OLMADIĞI ZAMAN FUTBOLCU TEPKİ VERİR Hakem olarak herkese dengeli davranacaksınız ve oyunu da fazla bölmeden hızlı oynatacaksin.Fenerbahçe maçında benzer pozisyonda kırmızı kart verildi penaltı çalındı.Futbolcu çok zeki. Oyunda adalet olmadığı zaman futbolcu tepki veriyor. Gördüğünü çalacaksın. Biz top oynuyan takımız. Konya maçından sonra Serkan Gençerler ve Tolga Özkalfa bu hafta maça verilmedi demek ki bir sıkıntı var. Demek ki yanlış kararlar verdi. Alexis ‘e dün Ali Palabıyık yanlış sarı kart verdi hem de hiç uyarmadan. Ardından o da golün olduğu pozisyon da kendini çekti sarı kart görmemek için ve ardından kalemizde gol gördük. Batdal’a da ikinci sarıdan vermiyorsun Abdullah Avcı’da görüyor ve çıkarttı oyundan. Beşiktaş’a karşı 10 kişi oynamanın kolay olmadığını biliyor çünkü. Bir tek bir şey var herkes cesurca gördüğünü çalacak. Genç hakemlerin daha cesaretli olmaları lazım.

FENERBAHÇE MAÇINA LİDER OLARAK ÇIKABİLİRİZ Bizim için Mersin maçı psikolojik olarak çok daha önemli. O eksik olan iki maçın zorluk derecesi daha yüksek. Ardından eksik maçı 3 puanla kapatıp, Gençlerbirliği maçını kazanıp Fenerbahçe maçına lider olarak çıkabiliriz.Çünkü O’nlarında zor maçları var,puan kaybedebilirler. Hiçbir zamana bu kadar taraftarızla camiamizla kenetlendiğimiz bir zaman olmamıştı. Bu da bizi mutlu ediyor. Sona doğru geliyoruz artık