SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatura Güneş’e

15 Şubat 2016

Bazen bir oyuncu tercihi size fazlasıyla pahalıya patlar. Hafta içinden bu yana cevabı beklenen tek soru stoper mevkiinde kim oynayacak sorusuydu. Sezon başından bu yana tartışılacak hiçbir hamlesi olmayan Teknik Direktör Şenol Güneş belki de bedelini sezon sonuna kadar ödeyeceği bir hamle hatası yaptı. Kendi milli takımında da stoper oynayan Tosic yerine, Necip'i tercih edince ilk gol oradan geldi. 1-0 geriye düşünce bildik Beşiktaş çıktı sahneye. Ancak sadece Gomez ile varlık mücadelesi verirsen sonuç böyle olur. Nerde Sosa, nerde Gökhan, nerde Oğuzhan, nerde Olcay? Bildik ve ezberlendik Beşiktaş için bunlardan en az birisinin öne çıkması lazımdı.

Şenol hoca maça Olcay ile başlamakla, Necip'i stoper oynatmakla, maçın ikinci devresine aynı kadro ile başlamakla, Quaresma'yı oyuna almak için 60 dakika beklemekle haftanın en kötüsü oldu. Günü birçok kez kurtarmış olabilirsin hocam ama bu kez papaz pilavı yemedi. Aman dikkat demiş ve uyarmıştık. Ama uyarılar askıda kalmış anlaşılan. Şenol hocanın winner (kazanan, kazanmaya alışkın) hoca olmayışının faturası çıkmasın sonra sayın başkan Fikret Orman'a. Şimdi bir mağlubiyet sonrasında yazmıyorum bunları merak etmeyin. Görünen köy kılavuz istemez. O köy bana göründü de Şenol hocaya görünmedi.

Sezonun Fenerbahçe maçından da önemli bir maçında, böylesine önemli hatalar yapan bir teknik direktörün kendisini toparlaması lazım. Çünkü arkadan gelen takım Fenerbahçe! Daha önce de çalıştırdığı takımı kovalamış ve yarışta geriye düşmüştü Şenol hoca.

Kazanmak adına rakibini ısırmayan, adeta kazanmak istemeyen bir görüntü veren futbolculara da bu uyarı küpe olsun. Gökhan Töre ve Olcay Şahan özelinde söylüyorum. Her zaman Quaresma ve/veya Cenk sizi kurtaramaz. Maçı 2-0'a getiren de 2-2'ye getiren de Şenol Güneş oldu. Beşiktaş Şenol Güneş'e rağmen maça ortak oldu. Ama sadece ortak oldu. Değişiklikleri zamanında yapsa Şenol hoca maçın skoru çok daha farklı olurdu. Bunu Şenol hoca adına yaşanmış bir kaza olarak görmek lazım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek