SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Başakşehir ile 2-2 berabere kalan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, açıklamalarda bulundu.

Güneş kazanmak için sahaya çıktıklarını belirterek, “Rakibimizin gücünü ve oyun anlayışını da biliyorduk. 1-0 geriye düşmek bizi olumsuz etkilese de net fırsatlar yakaladık ama golü bulamadık. İkinci yarıda beklenmeyen bir şekilde ikinci golü yedik. Daha fazla pozisyon bulmamıza ve daha az fırsat vermemize rağmen iki puan kaybettiğimizi düşünüyorum. Mücadelelerinden dolayı bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Futbolcularım maç boyunca disiplinli oynamaya çalıştı. Tabii ki hatalarımız vardı, kolay değil. Birinci ve ikinci gol, bizim yemememiz gereken gollerdi. Bütün gücüyle savaşan bir rakibe karşı oynadık. Lig bir maraton, bunda kayıplar olacaktır. İyi, kötü oyun, hakem hataları, saha zemini, şartlarda beklenmeyen şanssızlıklar olacaktır. Sabırlı olmak gerekiyor.”

Tecrübeli teknik adam, karşılaşmanın hakemini de eleştirerek, “Özellikle Mehmet Batdal’ın yüksek toplarda dirseğini çok iyi kullanması, hakemin de yardımcı olması… Hakem atacağına, teknik direktörleri onu dışarı aldı. Bu da kabul etmek gerekir ki, bizi rahatsız etti. Çünkü zaten uzun boylu, bir de dirsek kullanıyorsunuz. Aynı hakem, Trabzonspor maçında Quaresma’yı kırmızı kartla oyun dışına gönderdi. Burada o cesareti yoktu. 2 maçta 5 puan kaybettik. Hakeme rağmen maçı alabilirdik. Öyle oynamamız gerekiyor. Bugün maçı hak eden takımın Beşiktaş olduğunu düşünüyorum. Eğer Mahmut Tekdemir, Doka, Mehmet Batdal sahada kalıp, Delgado kart görüyorsa, burada bir yanlışlık var. Bir hafta önce Fenerbahçe kaybetti diye mi, bundan rahatsızlık var. Dört dakikalık uzatma mı var maçta? Biz hakeme, her şeye rağmen maçı kazanmalıyız. Hiçbir mazeret bizim iyi oyunumuzu engellememeli” diye konuştu.

Şenol Güneş, maçtan sonra soyunma odalarına giden bölümde hakemi beklemesiyle ilgili de, “Hakemi tebrik ettim. 3 maç oldu. Geçen sene Kardemir Karabükspor maçını izlerseniz görürsünüz. İki kırmızı kart gördüm, 3-2 mağlup olduk. Olaylar oldu, saha kapanabilirdi. Bu sene Trabzonspor maçı, 10 kişi kaldık. Bir de bu maç, takdir sizin. İzleyin, ben hatalıysam kabul ediyorum. Geldiğinde ‘Senin şanssızlığın, o da bize rastlıyor’ dedim” şeklinde konuştu.

Olcay Şahan-Ricardo Quaresma değişikliğinde geç kaldığını düşünüp düşünmediğiyle ilgili bir soruya Güneş, “Tam zamanında aldığımı düşünüyorum. Oyunun gidişi olarak rakibin direnç göstereceğini bekliyorduk. Aynı zamanda ikinci golü, hiç beklemediğimiz bir zamanda yedik. Oyunu kazanacak pozisyonlar da bulduk. Quaresma da çok iyi oynadı” yanıtını verdi.

SAVUNMADAKİ UYUM

Güneş, Alexis Delgado ve Necip Uysal ikilisiyle ilgili de, “Delgado yeni geldi. Necip Uysal ön bölgeden devşirme yapıldı. Oyun başında da hiç beklemeyen bir şekilde Delgado kart gördü. Oyuncu tedirgin oluyor. Kaldı ki, rakiplerin görmesi gereken kartlar çıkmadı. Hepsi bize gösterildi. Necip de ayağı ters geldiği için sağ tarafta oynadı. Zaman zaman iyi işler yaptılar, zaman zaman da rakibin çıkışlarında sıkıntıları oldu” ifadesini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi:21:52,