SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Beşiktaş’a 2-0 öne geçmesine rağmen sahadan 1 puanla ayrılan Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı, mücadeleyi değerlendirdi.

Avcı, Sevgilileri Günü’ne dair güzel mesajlar vererek başladığı konuşmasında, “Özel bir güne yakışır güzel bir maç oldu. Beşiktaş ile planımız şuydu; Atiba bağlantısını kesmek istiyorduk ve maç içerisinde de bu açıkça ortaya çıktı. Biz rakibi kaleden uzak tutmak istiyorduk. Savunmadan hücuma geçişte ilk 30 dakika iyiydi. İlk yarının son 15 dakikası kötüydük. 2. golü bulunca oyun bizim elimizdeydi. Emre sabah serum yedi ve oyundan çıkmak isteyince orta sahada zayıfladık” ifadelerini kullandı.

Sahadan 1 puanla ayrılan Başakşehir’in hocası, “Oyuna baktığımda 2-0’ı yakalamış bir takımın 3 veya 4’ü bulması gerekirdi. Maçı kazansaydık daha farklı şeyler kazanacaktık. Güçlü ve kaliteli bir takımız. Yolumuza devam edeceğiz. Bugünün futboluna uygun hareketler yapıyoruz. Umarım sezon sonunda bunun meyvesini alırız” diye konuştu.

İlk yarının son dakikasında Necip Uysal’a yaptığı hareket nedeniyle Beşiktaşlı futbolcuların kırmızı kart itirazında bulunduğu Mehmet Batdal’ı devre arasında oyundan alan Avcı, “Batdal iyi oynarken oyundan almak zorunda kaldık. İkinci yarıda baskı artıyor, kartlar çok çıkıyor. Büyük takımlara karşı oynayanlar bunu anlayabilir. Mehmet de iyi oynuyordu ama böyle karar aldık” açıklamasını yaptı.