SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karaman: “Oyuncular skorer olmak istiyorlar”

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, oyuncuların bireysel olarak gol atma isteğinin kurbanı olduklarını söyledi.

Güncellenme: 17:31, 14/02/2016
Karaman: “Oyuncular skorer olmak istiyorlar”

Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman ise değerlenmesinde şöyle konuştu:

“Rakip, 10 kişi kalınca pozisyon verdiler, oyunun insiyatifini ele aldık. Fakat futbolun bir takım oyunu ve disiplin içerisinde hem bireysel hem rakibe göre oynamanız gerekir. Cicinho farkı. Hiç bir pozisyon yokken iyi bir ortayla 2-1 oldu. Rakibin 1 kişi kalmasından sonra 1-1’den sonra çok net pozisyonlarımız vardı. Maalesef burada pasları çıkarmayıp başka şeyler düşündük. Oysa skorda takımın ismi yazar kişilerin ismi yazmaz. Dikkate alınması üzerinde tartışılması gereken bir konu. Girdiğimiz net pozisyonlarda daha kollektif olmalıydık, bunu yapmamanın cezasını da ağır bir şekilde ödedik.”

Bir penaltılarının verilmediğini de iddia eden Hikmet Karaman, bu konuda şöyle konuştu:

“Hakem hata yapabilir. 1-1’den sonra net pozisyonda 3 kişi boşken çıkar maç 2-1, 3-1 biter. Bazı yerlerde şut, bazı yerde pas vereceksin. Oyunclar skorer olmak istiyorlar. Öyle olunca da size ceza kesiyorlar. Hakem hata yapabilir, oyuncumuz kalecimiz hata yapabilir, hatta kayıp düşebilir. Oyunun insiyatifi sana geçmişken, pozisyonu yakalamışken, arkadaşına attıracaksın.”