SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Etkisizliğin ağır sancısı

Mersin İdman Yurduligin dibine demir atmış ve hala ligde kalma şansı çok düşük bir ekip… Mersin ağır badireler atlata atlata ligde kalma şansını hala mucizevi bir şekilde canlı tuttu. bu takım para bulamadığı için deplasmana gidememe riski yaşadı. Futbolcular para ödenmediği için sezonun yarısını antrenman boykotu ile geçirdi. Çok kez hoca değişti. Kimi 2 ay kimi 2 gün görev yaptı. Futbolumuzun kanseri, yönetimlerin yönetememe hastalığı, İdman Yurdu’nu ‘Arızayurdu’ halinde getirdi. Yine de direniyorlar…

Galatasaray’ın gol ümidi Umut Bulut yılda 1 milyon 800 bin Euro garanti para kazanıyor. Maç başına ücreti ile 2 milyon Euro’yu geçiyor. Bizim paramızla 6.5 milyon TL’den fazla… Eski para ile 6.5 trilyon… Büyük kapsamlı 500 işçi çalıştıran bir fabrika, bu ülkede bir yılda bu denli net kar sağlayabilir mi?

İdman Yurdu bugüne kadar sahasında oynadığı 9 maçın 5’ini kaybetmiş, toplamda 3 kez kazanmış bir ekip… Ligin dibindeki Mersin ekibine karşı, anlı şanlı Galatasaray’ın net üstünlük sağlamasını bekliyorsunuz doğal olarak. Koca bir 45 dakika net pozisyonu olmayan Galatasaray… Topu rakip alana taşıyabildikleri anlarda ceza alanına girmekte ciddi sıkıntı çekiyor. Eveleyen geveleyen, çoğunlukla yana geriye oynayan bir futbol takımı Galatasaray… Milyon Euro’ları rahat rahat götüren etkisiz elemanların çoğunlukta olduğu bir takım… Sevenlerine de izlerken ağır sancı çektiriyor.

İdman Yurdu, Galatasaray gibi etkisiz halde iken Nakoulma’nın attığı estetik golle öne geçti. Golde Galatasaray defansının bilindik katkısını da söylememek olmaz. Semih’in 2. yarı gördüğü ikinci sarı Galatasaray’ı hepten bitirdi.

Linnes’e Lazio maçında oynayamayacağı için bu maçta yer vermeyen taktik anlayışa ağır gülerim ben… Donk’un panik atak devre arası transferi olduğu ve etkisizliğe katkı yaptığı da her maç alenileşiyor. Mustafa hocam emekli olmuş ama farkında değil… Chedjou ve Denayer ile stoperde de başlamamak için bir teknik adamın, nasıl bir hayali olabilir. Umut bu kadar yıpratılmışken yerine Podolski forvete Yasin kanada kanata çekilebilir. Mersin forvetleri biraz becerikli olsa Galatasaray tarihi bir hezimet yaşayabilirdi.

21 hafta geride kaldı ve benim gözlerim henüz tek maç oynamamış Hamit ALTINTOP’u arıyor. Tek maç oynamadan, gram ter dökmeden bir sezonda 3 milyon Euro götürmek; helal mi ey ALTINTOP… Gözlerim seni arıyor. Gel de biraz felsefe yap!!!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek