SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike’den 3 Temmuz itirafı!

Fenerbahçe'nin sezon sonuna kadar West Ham United'a kiraladığı Emmanuel Emenike, 3 Temmuz şike sürecinde yaşadıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 17:03, 14/02/2016
Emenike’den 3 Temmuz itirafı!

Fenerbahçe’de dalgalı bir macera yaşayan Emmanuel Emenike, olay ifadeler kullandı. 3 Temmuz’daki şike davasında çok hırpalandığını ifade eden Nijeryalı futbolcu, “Bebekler gibi ağladığını” söyledi.

Fenerbahçe’den ayrılış sürecini anlatan 28 yaşındaki futbolcu şu ifadeleri kullandı:

“3 Temmuz şike davası kapsamında hapis istemiyle yargılanan ve daha sonra beraat eden Emenike, o dönem yaşadıklarını şöyle anlattı: “Bana sıradan bir suçluymuşum gibi davranıldı. Bebekler gibi ağladım çünkü yaşananlar bana garip geliyordu. Bir noktada artık tüm bunları kaldıramamaya başladım ve hemen psikolojik yardım aldım. Salıverildikten sonra artık sahaya konsantre olmam çok zordu. Fenerbahçe'de kalma şansım yoktu. Çok kötü ve talihsiz bir tecrübeydi.”

“Bu para ya da tutku meselesi değildi, önceliğim hayatım ve mutluluğumdu. O yüzden Spartak Moskova'dan teklif gelince hiç düşünmedim. Taraftarlar ayrılmamı istemiyordu ama hapis travması beni psikolojik olarak çok kötü etkiledi. Şampiyonlar Ligi elemeleri maçı öncesi İstanbul'da havaalanında yaşananlar benim için oldukça duygusaldı. Hala beni istediklerini söylüyorlardı. Ama İstanbul macerasını geride bırakmıştım.”