SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Mersin İdmanyurdu’na 2-1 yenilerek ligdeki galibiyet hasretini 3 maça çıkaran Galatasaray’da teknik direktör Mustafa Denizli, maçı yorumladı.

Takımın maçın başından sonuna kadar istekli oynamasının gerektiğini belirten Denizli, “Bizim bugün değerlendirecek şeylerimiz yok. Akhisar maçından sonra hafta içinde psikolojimiz bozuldu demiştim. Ama bizim ligde büyük algı sorunumuz var. Ne istek olarak, ne sevgi olarak inanılmaz olumsuz tablo vardı ortada. Zaman dilimleri bize yetmiyor. Konyaspor maçında yarım saat, bugün son 15 dakikada istekliydik ama bize yetmiyor. Maçın başından itibaren istekli olmamız lazım. Bu akşamki görüntü hepimiz için üzüntü verici” diye konuştu.

Hücumda etkisiz olduklarını söyleyen Mustafa Denizli, “Takımın bazı bölgelerinde eksiklik yaşıyoruz. Bazı şeyler üst üste geldik. Hücumda son derece pasif bir görüntü verdik. İlk yarıda vurduğumuz toplar vardı ama bize güven veren pozisyonlar değildi. Semih’in atılmasından sonra şok yaşadık. 1-0’dan sonra maç döner miydi, dönerdi!” ifadelerini kullandı.

Sneijder’in oyundan çıkmasının sorulması üzerine Denizli, “Sneijder’in ilk yarının sonundan bu yana problemi vardı. Özverisiyle bunu sorunu aşmaya çalışıyor. Önümüzdeki çok seri maç tablosu var. Fizik olarak hazır duruma gelmemiş olan arkadaşlarımız vardı. Sakatlıktan çıkan isimleri Lazio ve Trabzonspor maçları için görmek istiyorduk. Ne yaparsak yapalım bu akşam bizim adımıza olumlu konuşacak bir şeyimiz yok” sözlerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:23,