SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fuat Buruk: “Kazanacak futbolu oynamadık”

Bursaspor yardımcı antrenörü Fuat Buruk, kazanmak için Ankara'ya geldiklerini ancak kazanacak bir oyun ortaya koyamadıklarını söyledi.

Güncellenme: 17:42, 13/02/2016
Fuat Buruk: “Kazanacak futbolu oynamadık”

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun cezası nedeniyle takımın başında sahaya çıkan Bursaspor yardımcı antrenörü Fuat Buruk, Gençlerbirliği mağlubiyeti sonrası değerlendirmelerde bulundu. Kazanmak için geldiklerini ancak kazanacak bir futbol oynamadıklarını dile getiren Buruk, “Ortada bir maçtı. Rakibimiz girdiği pozisyonları değerlendirdi. Biz gol pozisyonlarında ve ceza sahasında etkisiz kaldık. 2-0 kaybettik ve bu haftayı burada bitirdik. Önümüzde kendi sahamızda oynayacağımız Fenerbahçe maçı var. O maçı kazanıp bu haftayı telefi etmek istiyoruz.” dedi.

Oyuncu değişikliklerinde geç kalındığı yönünde gelen bir soruyu cevaplayan Buruk, “Hamza hocamızla iletişimimiz vardı. Geç kalındı erken oldu bu size göre öyle. Buraya zaten tam kadro gelmedik. Eksiklerimiz vardı. Oynattığımız genç oyuncuları görmek istedik ve fazlasıyla sahada tuttuk. Girdiğimiz pozisyonları atsaydık biz kazanırdık. Böyle bir maçtı. Gol atan takımın kazanacağı bir maçtı. Gençler takımı Dirençli ve iyi bir takım. Maçın sonuna kadar aynı tempoyla oynayan bir takım. Hocaları da takıma etki etmiş. Hem hocalarını hem Gençlerbirliği'ni tebrik ediyorum.” diye konuştu.