SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol maçı savaş alanına döndü

Tarsus’ta lise takımlarının mücadele ettiği Genç Erkekler Basketbol ligi maçında kavga çıktı… Seyircilerin ve sporcuların karıştığı kavgada 4 öğrenci, 1 öğretmen ve 1 personelin yaralandığı öğrenildi.

Güncellenme: 15:44, 13/02/2016
Basketbol maçı savaş alanına döndü

Tarsus Spor Salonu'nda istenmeyen görüntüler yaşandı. İlçe Spor Müdürlüğü tarafından liseler arasında düzenlenen Genç Erkekler Basketbol müsabakalarında aynı grupta yer alan Çukurova Koleji ile Kampüs Koleji arasında oynanan basketbol maçında, sahalarda yaşanması istenmeyen görüntüler ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, maçın başlaması ile takım oyuncuları arasında yaşanan gerginlik, iddiaya göre tribünlerde bulunan seyircilerin küfürleşmeleri ile büyüdü. Bu esnada maç devam ederken, tribünlerden saha içerisine atlayan bazı taraftarlar tansiyonun iyice yükselmesine neden olurken, ardından ise karşılıklı darp olaylarıyla olay daha da büyüdü.

Öğretmenlerin ve diğer yetkililerin araya girmesi, ardından ise Emniyet güçlerinin salonu girmesiyle olaylar yatıştırıldı. 4 öğrenci, 1 öğretmen ve 1 personelin hafif şekilde yaralandıkları olay nedeniyle maç ertelenirken, hakemlerin ve maçın gözlemcisinin raporları doğrultusunda takımlara ceza verilmesi bekleniyor.