SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Ligin 21. haftasında Torku Konyaspor evinde Osmanlıspor'u ağırladı. Torku Arena'da oynanan maç 1-1 berabere sonuçlandı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor'un son derece formda bir takım olduğunu belirterek, “Son 2 maçını kazanmış bir takım olarak buraya geldi. Rakipler için tehdit edici bir deplasman takımı. Bizi hırpalamaya çalışacaklarını biliyorduk. Amacımız onların hızlı olduğu dönemleri atlatarak, maçı ikinci yarıya taşımaktı.” dedi.

Mücadelenin ikinci yarısında da kendi organizasyonlarını ve fizik güçlerini avantaja dönüştürmeyi hedeflediklerini söyleyen Kocaman, “Genel olarak maç bu şekilde devam etti. Ancak işimizi bozan yediğimiz gol oldu. O andan itibaren verdiğimiz reaksiyon iyiydi. Galip gelmek için de birkaç tane etkili atağımız oldu. Osmanlıspor da maçın hiç bir anında oyunu bırakmadı. Bizim istediğimiz kadar onlar da maçı istediler. Bu maçta 2 puanı kaybettiğimiz için üzülüyoruz. Öbür taraftan da böyle bir takım karşısında yeniden eşitliği sağlamak ve ondan sonra da sürekli kazanmak için oynamaya çalışmak da bizim bugünkü artılarımızdan bir tanesiydi.”