SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Asist hakemden

13 Şubat 2016

Fenerbahçe, karşılaşmaya oldukça istekli ve hırslı başlayan Kasımpaşa karşısında istediği üç puanı aldı. Bu galibiyet, sarı-lacivertliler açısından önemliydi, çünkü farklı mağlup olunan maçlardan sonra çıkılan maçlar her zaman bir risk taşır ve olası mağlubiyetle bir çöküşe bile sebep olabilir. Bu sonuç, Fenerbahçe'nin toparlanmasına hem de tekrar şampiyonluk için umutlanmasına sebep oldu.

Diego'nun golünden sonra rakibin gardı düştü. Rakibin gardının düşmesinde ise hakem Bülent Yıldırım'ın yanlış kararlarının da etkisi vardı. Çünkü Kasımpaşa'nın yediği ilk golden önce Adem Büyük'e açık bir faul yapılmıştı ama hakem buna devam dedi. Golün asistini hakem yaptı.

Van Persie'ye gelince… Uzun bir aradan sonra ilk 11'de sahaya çıktı. Antalya mağlubiyeti Pereira'nın inadını kırmış anlaşılan. Bence doğrusu da oldu. Teknik adam olarak sana katkı sunacak oyuncuyu değerlendirmen lazım. Bugün Van Persie'de gol atma heyecanı ve isteği vardı, pozisyonları hazırladı. Penaltıdan da olsa golünü attı. Oyuncu oynaya oynaya hazır hale gelecek, ısrar edeceksin. Konuştuğumuz futbolcu dünya çapında bir yıldız. Pereira, on kişi kalan Kasımpaşa karşısında Fernandao'yu da alarak çift forvet oynama cesaretini göstermeliydi.

Karşılaşmanın hakemi çok kötü bir maç yönetip oyunun sonucuna etki ederken, alkışı hak eden hareketi Gökhan Gönül yaptı. Bülent Yıldırım'ın yanlış kararını düzelterek doğru olanı yaptı.

MAÇIN ADAMI

Volkan Şen yaptırdığı penaltının yanında, istekli ve rakibi bozan oyunuyla maçın kaderini belirledi.

HAKEM

Bülent Yıldırım ilk golden önce bariz bir faulü vermeyerek, oyuna direkt etki yaptı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek