SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Koch: “İstediğimiz sonucu aldık”

Çaykur Rizespor Yardımcı Antrenörü Roland Koch, “Kupa maçında ilk adımı attık. İstediğimiz sonucu aldık. İyi bir sonuç olarak değerlendiriyoruz. İkinci maça hazırlanacağız” dedi.

Güncellenme: 00:01, 12/02/2016
Koch: “İstediğimiz sonucu aldık”

Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında Çaykur Rizespor, deplasmanda Medipol Başakşehir’i 2-0 mağlup etti. Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın cezalı olması sebebiyle takımın başında sahaya çıkan yardımcı antrenör Roland Koch, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Kupa maçında ilk adımı attıklarını kaydeden Koch, “İstediğimiz sonucu aldık. İyi bir sonuç olarak değerlendiriyoruz. İkinci maça hazırlanacağız. Ama bunun da sadece ilk adım olduğunu unutmamamız gerekiyor. İkinci adım Rize'de gerçekleşecek ve bu sonuç için şanslıyız. Takımımız bugün iyi performans gösterdi. Önemli oyuncularımız eksikti. Maçtan önce sakatlık geçiren Itandje oynayamadı. Bu sebepten dolayı genç Gökhan'ı kullanmak zorunda kaldık. Çok iyi maç çıkardı. Kolay değildi. Sercan ve İsmail'in eksikliği de vardı. Sercan'ın lider bir futbolcu olduğunu biliyoruz. En son olarak Kweuke de eksikti. Tabi ki de Leo da dışarıda olduğu için oyun stilimiz de değişmek zorunda kaldı. Erken bulduğumuz golde Robin sayesinde iyi bir durum yakaladık. Biraz da şanslıydık, onlar da pozisyon yakaladı ama iyi çalışanların her zaman şans yanındadır.” diye konuştu.

Golcü futbolcu Kweuke'nin sezonu kapattığı iddiaları hakkında ise Koch, “Bunu şimdilik söyleyemeyiz. Sağlık ekibimizle birlikte Almanya'daki sağlık ekipleriyle iletişim halindeler. Durumu değerlendirip sonrasına bakacağız.” dedi.