SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da hazırlıklar tamam

Süper Lig'in 21. haftasında deplasmanda Mersin İdman Yurdu ile karşılaşacak olan Galatasaray'da karşılaşmanın hazırlıkları tamamlandı.

Güncellenme: 14:18, 12/02/2016
Galatasaray’da hazırlıklar tamam

Spor Toto Süper Lig’de aldığı başarısız sonuçlarla lider Fenerbahçe’nin (46) 12, iki maçı eksik Beşiktaş’ın (44) ise 10 puan gerisinde kalan, 3. sırayı ise Medipol Başakşehir’in önünde averajla koruyan Galatasaray, Mersin deplasmanından 3 puanla dönmeyi amaçlıyor.

Galatasaray Futbol Takımı, Mersin İdman Yurdu ile oynayacağı bu zorlu 90 dakikanın İstanbul’daki son çalışmasını yaptı ve Mersin İdmanyurdu maçının hazırlıklarını tamamladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası'nda teknik direktör Mustafa Denizli yönetiminde yapılan idman, ısınma ve koordinasyon hareketleri ile başladı. Daha sonra tek grup hâlinde daire şeklini alan oyuncular, takım ruhunu geliştirecek prese dayalı bir tek pas çalışması gerçekleştirdi.

Antrenmanın devam eden bölümünde gruplara ayrılan sarı kırmızılı oyuncular, küçük oyunlarla ana bölüme hazırlandı. Antrenmanın ana bölümünde ise 60 metrede baskıya dayalı bir çift kale maç gerçekleştirildi. Toplam 70 dakika süren antrenman, soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı.

Galatasaray’da sakatlıkları bulunan oyunculardan Sinan Gümüş'ün tedavisine devam edilirken, Hamit Altıntop’un ise takımdan ayrı özel bir program dâhilinde çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Galatasaray Futbol Takımı, Mersin İdman Yurdu karşılaşmasının hazırlıklarını tamamladıktan sonra bugün saat 15.15'te özel bir uçuşla Adana'ya hareket edecek. Daha sonra karayoluyla Mersin'e geçecek olan sarı-kırmızılı ekip, karşılaşma için bu kentte kampa girecek.