SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1973 yılında kurularak Türkiye'de ilk kadın futbol takımı olan Dostlukspor, Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'nde play-off'lara kalarak Birinci Lig’e çıkmak için önemli bir yol kat etti. Dostlukspor yöneticileri, antrenörleri ve sporcuları Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nu ziyaret ederek katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da kabulde yaptığı açıklamada, “43 yıllık mazisiyle Türk sporuna pek çok sporcu ve antrenör yetiştiren Dostlukspor'a ilçemizin takımı olması münasebetiyle biz de elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Bu yıl Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'nde ilçemizi başarıyla temsil ederek Birinci Lig yolunda play off'lara kalarak büyük başarı elde ettiler. Play off karşılaşmalarında kalplerimiz yanlarında olacak” dedi.

Dostlukspor'un deneyimli Sportif Koordinatörü Davut Güngör de basketbol kadınlarda 5 yıl içerisinde Avrupa'da kupa almayı hedeflediklerini belirterek, “Alt yapı takımlarıyla, spor okullarıyla yüzlerce, binlerce çocuğumuza sporu sevdirmeye çalışan kulübümüzün, sportif başarı açısından da hedefleri var. Bu yıl inşallah Birinci Lig’e çıktıktan sonra ilk hedefimiz Kadınlar Basketbol Ligi'ne çıkmak ve bu ligde de kalıcı olmayı istiyoruz. 5 yıl sonunda da Avrupa'da kupa alan bir takım olmak istiyoruz. Çalışmalarımız da bu yönde” diye konuştu.