SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay, Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta pazar günü evinde Yeşil Bursa’yı mağlup ederek 3 haftalık galibiyet hasretine son vermek istiyor.

Bu sezon Buca İlçe Stadı’nda oynadıkları 5 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik elde ederek 11 puan topladıklarını hatırlatan teknik direktör Serdar Sabuncu, “Buca’da şimdiye kadar hiç kaybetmedik. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, bu takıma gönül vermiş taraftarlarımıza 3 puan armağan etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yeşil Bursa’nın Bursaspor’un pilot takımı olduğunu hatırlatan Sabuncu, futbolseverlere temposu yüksek keyifli bir müsabaka izleteceklerini söyledi. Rakiplerini iyi analiz ettiklerini ifade eden genç teknik adam, “Elbette rakip takımı tanımak avantaj ancak önemli olan bizim neler yapacağımız. Düşündüklerimizi sahaya doğru yansıtırsak, istediğimiz sonuçları alabiliriz” dedi.

Siyah beyazlılarda cezaları sona eren forvet Hüsamettin ile orta saha oyuncusu Fatih ilk 11’deki yerini alacak. Futbolcular, teknik heyet ve yönetim maç öncesi sinemaya giderek moral depolayacak.

HAYRULLAH UCUZ YIRTTI

Tire 1922 karşılaşmasında rakip oyuncunun saçını çektiği için 3 maç ceza alan Altaylı stoper Hayrullah’ın, 5 ila 10 müsabakadan men cezasından kurtulduğu ortaya çıktı. Dünkü toplantısında Hayrullah’a verilen ceza için siyah beyazlı yönetimin yaptığı itirazı değerlendiren Tahkim Kurulu, dosyayı incelediğinde Disiplin Kurulu’nun “şiddetli hareket” olarak yorumladığı hareketin aslında “saldırı” olduğu görüşüne vardı.

Disiplin Talimatı’nın 44/1-a maddesine göre Hayrullah’ın saldırı suçundan 5 ile 10 maç arasında ceza alması gerektiğini belirten Tahkim Kurulu, cezanın re’sen aleyhe bozulamaması nedeniyle 3 karşılaşmadan men cezası onandı, erteleme talebini de reddetti. Öte yandan PFDK’nın Turgutluspor deplasmanında hakeme hakaret eden Orhan’a sadece 1 maç men cezası vermesi tekniy heyeti sevindirdi.

Yayınlanma Tarihi:17:33,