SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Veli Kavlak’ın aklı Fransa’da

Beşiktaş’ın sakatlıktan çıkan yıldızı Veli Kavlak, “Henüz hazır değilim ama haziran ayına kadar eski formumu yakalayıp, Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 08:54, 11/02/2016
Veli Kavlak’ın aklı Fransa’da

Beşiktaş’ın yaşadığı uzun sakatlıktan kurtulup yavaş yavaş form tutmaya başlayan futbolcusu Veli Kavlak’ın aklı Euro 2016'da… Hedefinin formasını giydiği Avusturya milli takımının Fransa kadrosunda yer almak olduğunu söyleyen Veli, “Zor bir dönem geçirdim. Henüz hazır değilim bunu biliyorum ancak basamakları tek tek çıkarak haziran ayına kadar eski formumu yakalayacağıma inanıyorum. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda oynamak istiyorum” dedi.

Avusturya basınına konuşan yıldız futbolcu siyah-beyazlı kulübe de övgüler yağdırdı. Vodafone Arena'nın Avrupa'da eşi benzeri olmayacak bir stat olduğunu söyleyen Veli Kavlak, “Tribünler dik ve gürültünün içeride kalacağı bir futbol mabedi. Rakipleri taraftarın boğacağı bir stadımız olacak ve beklentilerimiz de çok büyük” dedi. Mario Gomez'e de övgüler yağdıran Veli, “Hem harika bir insan hem de müthiş bir golcü” yorumunda bulundu.