SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE

Kariyerinde zirve yaptığı 1995-96 sezonunun 18. haftasında Trabzon ile 47 puan toplayan başarılı teknik adam, siyah-beyazlı takımla adeta ikinci baharını yaşıyor. Güneşli Kartal topladığı 44 puanla şampiyonluğun en büyük favorisi haline geldi Şenol Güneş'li Kartal, topladığı 44 puanla şampiyonluğun en büyük favorisi haline geldi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren Beşiktaş'ın çehresini değiştiren Teknik Direktör Şenol Güneş, kariyerinin en başarılı dönemlerinden birisini yaşıyor. Teknik adamlık hayatındaki en iyi ikinci 18. haftasını yaşayan deneyimli çalıştırıcı, siyah-beyazlı takımın başında topladığı 44 puanla şampiyonluğun en büyük favorisi haline gelmeyi başardı. Kartal 2 maç eksiği ile zirvedeki F.Bahçe'nin sadece 2 puan gerisinde.

Trabzon’un başındayken 1995- 96 yılında bu süreçte topladığı 47 puanla zirve yapan Güneş o dönemde şampiyonluğu F.Bahçe'ye kaptırmıştı. 2010-11 sezonunda yine Trabzon ile 18 haftada 43 puan toplayan başarılı teknik adam, sezon sonunda averajla yine sarı-lacivertlilere geçilmişti. Güneş yine çok formda ve yine şampiyonluk yolundaki en önemli rakip F.Bahçe…