SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mourinho ikna oldu

Geçtiğimiz sezona Chelsea ile istediği gibi bir başlanıç yapamayan ve aralıkta işine son verilen Portekizli teknik direktör Jose Mourinho'nun bir sonraki adresi, yine Premier Lig ekiplerinden Manchester United olacak.

Güncellenme: 13:44, 10/02/2016
Mourinho ikna oldu

Mourinho, yakın çevresindeki arkadaşlarına Manchester United’la geleceği konusunda açıklamada bulundu. Teknik adam, eğer Kırmızı Şeytanlar sezon sonunda Louis van Gaal ile yollarını ayırırlarsa Manchester ekibinin başına geçeceğini söyledi. İddialara göre Portekizli ve yardımcıları Manchester United ile her an iletişim halinde. Mourinho, takımın durumu ve sezon sonu yapılacak transferlerle ilgili sürekli kulüple diyalog halinde

Öte yandan Kırmızılar’ın adının bir çok teknik direktörle anılması kafaları karıştırıyor. Ada basının iddiasına göre Londra ekibi Tottenham Hotspur menajeri Mauricio Pochettino, İtalyan devi Juventus'un teknik direktörü Massimiliano Allegri ve sezon sonu takımı Atletico Madrid'i bırakacağı konuşulan Diego Simeone önümüzdeki sezon Manchester United'ın başına geçebilecek isimler.

United biçilmiş kaftan

Ancak Telegraph gazetesinin iddiasına göre güvenilir bir kaynak, Portekizlinin sıradaki adresinin Manchester olduğunu doğruladı. İddialara göre Mourinho, Chelsea’de ki başarısız yarı sezonundan sonra İngiltere'de kalarak kendini kanıtlamak istiyor. Bu yüzden Manchester United, kendisi için biçilmiş kaftan.

La Liga rekabeti Premier Lig'te

Sezon sonu bir diğer Manchester ekibi City'nin de önümüzdeki sezon Mourinho'nun İspanya Ligi La Liga'da ki eski rakibi Pep Guardiola ile çalışacağını duyurması, Kırmızı Şeytanlar’ın üzerinde büyük bir baskı kurdu. İstediği gibi bir sezon geçiremeyen Kırmızılılar'ın önümüzdeki sezon, olası City hakimiyeti karşısında tek kurtarıcılarının Portekizli teknik adam olduğu konuşuluyor.

Van Gaal sinirli

Manchester'da Mourinho ‘nun oyun stili ve ekibe kazandırabilecekleri konusunda hala şüphe duyulurken, takımın şu an ki teknik direktörü Louis van Gaal'in, işine son verilmeden spekülasyonların hedefi olduğu için çok sinirli olduğu belirtildi. Hollandalı teknik adamın dedikoduların ardı arkası kesilmediği için son günlerde ekibe karşı da mesafeli ve agresif olduğu kaydedildi.

Fanatik