SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanarya zorlandı

10 Şubat 2016

Fenerbahçe'nin, hem kupaya hem de rakibine verdiği önemi Diyarbakır'daki on birden de anlamak mümkün. Karşılaşma seyircisiz ve kötü bir zeminde oynandı. Sarılacivertliler uçaktan inip maça çıktı.

Bu, kolay bir şey değil. Binlerce metre yüksekteki kabin içi basınçtan, farklı bir rakımdaki kente inip, direkt maça çıkmak ve disiplinli bir rakibe karşı mücadele etmek Fenerbahçe'yi en çok zorlayan etkendi.

Sportif mücadeleyi alkışlamak gerekir. Sonuç olarak her yönüyle güçlü bir takıma karşı üç gol atmak da kolay bir iş değil. Belki süper bir futbol oynanmadı ama bol gol ve heyecan vardı maç boyunca. Fenerbahçe maçta geriye düşmüş olmasına rağmen sonuçta beraberlikle sahadan ayrıldı.

Maçı kaybetmemek adına tepki verebilmeleri önemliydi. Fenerbahçe'de genç Ramazan'ın gol atması ve sevinci maçın güzel anlarından biriydi. Amed'de de tecrübeli futbolcu Şehmus kaptanlık pazıbendinin hakkını verdi. Fernandao'nun da hava toplarında ne kadar etkili olduğu bir kez daha görüldü.

Skordan daha önemli olan, maçın dostane bir şekilde başlayıp bitmesiydi. Karşılaşmanın hakemi İlker Meral'e gelince, kendisini zorlayan bir pozisyon olmadı. Temiz bir maçtı. Kadıköy'de tur için favori Fenerbahçe olacaktır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek