SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli: “Hücum bölgesinde zorlanıyoruz”

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Burak Yılmaz'ın gidişi ve sakatlarla birlikte hücum bölgesinde zorlandıklarını söyledi.

Güncellenme: 21:57, 10/02/2016
Denizli: “Hücum bölgesinde zorlanıyoruz”

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, maç sonrasında zeminden şikayet etti. Burak Yılmaz’ın gidişinin ardından hücum bölgesinde alternatifsiz kaldıklarıın itiraf eden başarılı teknik adam, her şeyin üstesinden gelmeye çalışacaklarını söyledi.

Denizli, “Bu zeminde mücadele eden benim futbolcularım ve rakip oyuncular var; yazık. Bir çeyrek finalin böyle bir zeminde oynanacak olması kimseye zevk vermiyor. Deplasmanda 2 golle kazanmak önemli bir avantaj. Bunu bırakmayacağız. Bugün maça damgasını vuran şey zemin. Akhisar da bu zeminden rahatsız. Biz düşünüdüğümüz bu hedefe gideceğiz. 1-0’dan dönüp maçı kazanmak önemli bir şey. Ortaya koydukları mücadele için her iki takımın oyuncularını tebrik etmek lazım.” diye konuştu

Hücumda zorlandıklarını söyleyen Denizli, “Bugünlere normal gelmiyoruz. Son 2 haftada bir çarşambamız var zor geçen. Kadormuzda belli bölgede şu an sıkıntı yaşıyoruz. Hem sakat olan hem de aramızdan ayrılmak üzere olan kardeşlerimiz var. Hücum bölgesinde zorlanıyoruz. Kendi içimizden bunun alternatiflerini çıkaracağız. Zor bir yolculuk bizim için. Bunun üstesinden gelmeye çalışacağız.

UEFA krizi ile ilgili konuşan deneyimli çalıştırıcı, “Etkileniyoruz durumdan ister istemez. Psikolojimiz bozuluyor diye hedefimizden vazgeçeceğiz demek değil. Bu bizim biraz uykularımıza neden oluyor ama bunları aşmak durumundayız. İlk defa yaşadığımız bir zorluk değil.” diyerek sözlerini noktaladı.

Denizli basın toplantısında sözlerine şöyle devam etti:

“Bu galibiyetin futbol oynanabilir zeminde izleyen seyirciler için daha keyifli bir 90 dakika olarak geçmesini temenni ediyordum. Yani çok yazık. Böyle bir zeminde futbolcuların oynamak mecburiyetinde kalması esasen futbolun keyfini kaçıran birinci hadise. Böyle bir zeminde ikinci yarıda geriden gelip oyunu galibiyetle kapamak bizim için son derece başarılı. Futbol keyfi vardır. Bu bizim için ne kadar geçerliyse her takım için aynıdır. Bu durum maçın önüne geçti. Bu ülkemiz adına yazık.

Onun dışında ilk maçta ciddi bir avantaj yakaladık. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Bundan sonra hedefleri belli olan bir takımız. Kupada tüm mücadelemizi ortaya koyacağız.”

“İŞİMİZİN ZOR OLDUĞU BİR GERÇEK”

Galatasaray'da ofansif anlamda yaşanan sıkıntılara nasıl çözüm bulunacağı ile ilgili soruyu cevaplayan Denizli, şöyle konuştu:

“Pozisyon bulmaya çalışıyoruz. Şuanda futbolcu yaratacak bir imkanımız yok. Mevcut kadromuzun, bütün futbolcularımızın bu takımın başarısı için belli fedakarlıklar yapacağını biliyorum. Bu pozisyon değişikliğiyle olur, oyun formatındaki değişiklikle olur. Yani içinde bulunduğumuz durum zor bir tablo. Bir anda 3 tane hücum bölgesinde oynayan futbolcumuzun takımdan ayrı kalması bizim adımıza üzücü. Bunu futbolcularımla aşmak için her şeyi yapacağız. Oyun şeklimizi, anlayışımızı, profilimizi değiştireceğiz ama mutlaka üstesinden gelmek mecburiyetindeyiz. İşimizin zor olduğu bir gerçek.”

Yayınlanma Tarihi:21:16,