SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Andre Castro: “Fenerbahçe’ye 4 atabiliriz”

Kasımpaşa'nın Portekizli futbolcusu Andre Castro 4-2'lik Antayaspor - Fenerbahçe maçını kastederek , "Antalyaspor, Fenerbahçe'ye bu kadar gol atabiliyorsa biz de yapabiliriz." dedi.

Güncellenme: 17:33, 10/02/2016
Andre Castro: “Fenerbahçe’ye 4 atabiliriz”

Kasımpaşa’da Andre Castro, Süper Lig Hasan Doğan Sezonu’nun 21. haftasında Fenerbahçe ile oynayacakları karşılaşmanın hazırlıkları öncesinde açıklamalarda bulundu.

Gençlerbirliği maçını kaybettikleri için üzgün olduklarını kaydeden başarılı futbolcu, “Gençlerbirliği karşısında abartılmış bir ikinci sarı kartla 10 kişi kaldık. Sonra golü yiyip kaybettik. İkinci sarı kart olacaksa bundan yüzde yüz emin olmanız gerekir. Abartılmış bir sarı karttı. O maçı unuttuk. Fenerbahçe maçı bizim için bir fırsat. Gençlerbirliği karşısında kaybettiğimiz puanları Fenerbahçe karşısında telafi etmek istiyoruz. Fenerbahçe’ye çok büyük saygımız var. Çok iyi oyuncuları ve teknik direktörü var. Ligin en iyi takımlarından birisi. Herhangi bir çekincemiz yok. Kazanmak için gideceğiz.” dedi.

Fenerbahçe’nin son oynadığı maçları analiz edeceklerini de ifade eden Castro, “Bu konuda iyiyiz. Hocalarımız gerekli bilgileri verecek. Antalyaspor, Fenerbahçe’ye bu kadar gol atabiliyorsa biz de yapabiliriz.” diye konuştu.

Fenerbahçe’deki vatandaşları Raul Meireles, Bruno Alves ve Luis Nani’ye karşı oynamanın ise ilginç olacağını aktaran Castro, Porto’da birlikte çalıştığı Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın hücum futbolunu seven bir çalıştırıcı olduğunu ifade etti.

Porto’da oynarken Pereira ile çalıştığını hatırlatan Castro, “Tanıdığım kadarıyla ofansif oynatmayı seven birisi. Porto’dayken ofansif bir futbol oynatıyordu. Çok gol atmıştık. Ofansif futbolu ve topun kendi takımında olmasını seviyor. Burada atak oynamamasının sebebi farklı bir ülkede olması ya da takımın istediği seviyeye ulaşmaması olabilir. Fenerbahçe’nin içinde değilim, bunu fazla değerlendiremem. Tanıdığım kadarıyla Pereira ofansif futbolu seven ve takımını böyle oynatan bit teknik direktör.” diyerek sözlerini tamamladı.