SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alkışı hak ettiler

10 Şubat 2016

Diyarbakır halkı 6 yıl sonra şehirlerine gelen Fenerbahçe'yi izleyip bu heyecana ortak olabilseydi daha iyi olacaktı. Diski Stadı'nın ambiyansı ve kötü zemini kuşkusuz etki yapmıştır. Fakat sahada her iki ekipte de sadece oynamayı düşünen iyi niyetli futbolcular olunca ortaya seyir zevki yüksek birmücadele çıktı.

Vitor Pereira kupayı ciddiye aldığını ideale yakın bir kadro sahaya sürerek gösterdi. Az forma şansı bulan Mehmet Topuz ve Ramazan'a da as oyuncular arasında yer vererek doğru bir tercihte bulundu. Ramazan biraz daha uyum sağlamış gözüktü fakat Mehmet Topuz için aynı şeyleri söylemek zor. Ancak sarı lacivertli ekip adına asıl düşündürücü olan savunmanın durumu.

Son 2 maçta yenilen gol sayısı 7 oldu. Vitor Pereira sezon başından bu yana bütün oyun planını sağlam defans üzerine kurmuştu. Takım savunmasındaki oyuncuların bireysel performanslarındaki düşüş problem olmaya devam ediyor. Çünkü Fenerbahçe yediğinden daha fazlasını atacak bir ekip görüntüsü vermiyor. İşte 2 maçta kaydedilen toplam 5 gol galibiyet almaya yetmedi.

Bütün tartışmalar bir yana Amedspor iyi takım. Çok akıllı oynuyorlar. Alt liglerdeki bir takımdan beklenmeyecek seviyede taktik disipline sahipler. Başakşehir, Bursaspor ve Fenerbahçe karşılaşmalarında bu seviyeye gelmelerinin tesadüf olmadığını gösterdiler. “Kupaya renk kattılar” gibi terimleri sevmiyorum. Futbol olarak başardıkları renk katmanın ötesinde, bütün takdirleri hak ediyorlar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek