SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira’dan savunma

Kadro seçimleri tartışılan Vitor Pereira kendini savundu. Portekizli çalıştırıcı “İsimlere değil çalışmaya göre formayı veririm. Kim iyi çalışırsa formayı giyer” dedi.

Güncellenme: 09:32, 09/02/2016
Vitor Pereira’dan savunma

Robin van Persie ile yıldızı bir türlü barışmayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Hollandalı futbolcunun neden yedek kaldığını açıkladı. Antrenman performanslarına ve oyun sistemine göre formayı hak edene verdiğini söyleyen Portekizli teknik adam, “Benim hiçbir futbolcumla kişisel sorunum olamaz. Formayı verirken isimlere bakmıyorum, bakmam da. İdmanlarda kim daha istekli ve arzuluysa, iyi çalışıyorsa formayı ona veririm. Bu konuda adaletli olduğumu düşünüyorum. Gerisi spekülasyondan ibaret” dedi.

KRİTERİM DEVAMLILIK

Devamlılığa da büyük önem verdiğini belirten Vitor Pereira, “Fernandao bugüne kadar tek bir idman bile kaçırmadı. Kendisine çok iyi bakan ve sakatlık yaşamayan bir oyuncu. Van Persie yaşadığı sakatlıklar nedeniyle birçok idmanda bizimle olamıyor. O yüzden tercihimi Brezilyalı futbolcudan yana kullanıyorum. Rakibe ve maça göre bugüne kadar her iki futbolcumu da kullandım ama tercih kriterim kesinlikle adalet ” diyerek neden böyle bir seçim yaptığına da açıklık getirmiş oldu.