SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Persie – Fernandao krizi çözülüyor

Fernandao ve Van Persie arasında yaptığı tercih nedeniyle sık sık eleştirilen Fenerbahçe Teknik Direktör Vitor Pereira, oyun sistemini değiştirerek çift forvete dönecek.

Güncellenme: 08:08, 09/02/2016
Van Persie – Fernandao krizi çözülüyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Victor Pereira, oyun sisteminde değişikliğe gitme kararı aldı. Yedek kalmaktan şikayetçi olan Robin Van Persie ile Fernandao'yu Kasımpaşa karşısında çift forvet olarak oynatacak olan tecrübeli teknik adam, aynı zamanda Hollandalı süperstarı sahada özgür bırakacak. Van Persie'yi orta sahanın pas trafiğinde daha aktif kullanmayı planlayan Pereira, yıldız golcünün verkaçlarla içeri girmesini ve savunma arkasına daha fazla sarkmasını isteyecek.

TEK ÖNLİBERO OZAN TUFAN

Sezon başından beri ağırlıklı olarak çift önliberolu sistemde oynayan Fenerbahçe, Kasımpaşa maçında 4-4-2 ve zaman zaman da 4-1-3-2 sistemine dönecek. Sarı kart cezalıları Josef ve Mehmet Topal'ın yokluğunda bu bölge beklentilerin uzağında kaldığı için eleştirilen Ozan Tufan'a emanet edilecek. Genç oyuncusuyla kısa bir görüşme yaparak güven aşılayan Pereira, “Senden Molde deplasmanında gösterdiğin performansı bekliyorum” diyerek oyuncusunu bu maça hazırlıyor.