SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri'nde 20 Şubat'ta Cluj'de Romanya ve 24 Şubat'ta da Tel Aviv'de İsrail ile karşılaşacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın 15 kişilik aday kadrosu açıklandı.

14 Şubat Pazar günü İstanbul'da Sheraton Otel'de toplanacak olan aday kadro, çalışmalarına burada devam edecek.

2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde H Grubu'nda yer alan A Milli Kadın Basketbol Takımı, ilk maçında Ankara'da İsrail'i 72-53'lük skorla mağlup ederken, ikinci maçında ise Bosna Hersek'i deplasmanda 79-50 ile geçme başarısı göstermişti.

Kadınlar Dünya Şampiyonası ile aynı formatla oynanacak olan turnuvada gruplarını ilk sırada tamamlayacak olan takımlar 2017 yılında Çek Cumhuriyeti'ndeki finallere yükselecek. 9 grupta ikinci sırayı alan ülkelerden en iyi 6 ikinci de şampiyonada mücadele etme hakkını elde edecek.

İDARİ, TEKNİK VE SPORCU KADROSU

A Milli Kadın Basketbol Takımı aday kadrosu ile idari ve teknik kadro şu isimlerden oluştu:

İDARİ VE TEKNİK KADRO Arzu Özyiğit – A Kadın Milli Takım Menajeri Orhan Demirel – A Kadın Milli Takım İdarecisi Aziz Akkaya – A Kadın Milli Takım Teknik Direktörü Hakan Acer – A Kadın Milli Takım Yard. Antrenörü (Edirne Belediye Edirnespor) Selen Tatlıdede – A Kadın Milli Takım Yard. Antrenörü (Adana ASKİ) Prof.Dr. Gökhan Metin – Doktor İsmet Aziz – Kondisyoner Nihan Usta – Fizyoterapist Cihan Fidan – Masör (Beşiktaş JK) Murat Canbakal Masör (Acıbadem Üniversitesi) Barış Yılmaz Malzemeci

SPORCU KADROSU Esra Ural, Pınar Demirok (Abdullah Gül Üniversitesi) Şaziye İvegin Üner, Ayşe Cora (Beşiktaş JK) Kübra İmren Ekşi (BGD) Tilbe Şenyürek, Pelin Derya Bilgiç (Botaş Spor) Olcay Çakır, Tuğçe Canıtez, Kuanitra Holingsvorth (Fenerbahçe) Bahar Çağlar, Ayşegül Günay, Işıl Alben, Cansu Köksal (Galatasaray) Safiye Simay Karaman (Yakın Doğu Üniversitesi)