SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“İki maçımızı da kazanmak istiyoruz”

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Aziz Akkaya, 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri öncesi açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 17:12, 09/02/2016
“İki maçımızı da kazanmak istiyoruz”

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Aziz Akkaya, 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri'nde Romanya ve İsrail ile oynanacak karşılaşmaların kadrolarının açıklanması sonrasında bir değerlendirmede bulundu.

Ay yıldızlıların Başantrenörü Aziz Akkaya, kadroyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İki maçımızı da kazanmak istiyoruz.” diyerek, şunları söyledi:

“Bizim için Avrupa şampiyonası açısından en önemli maçlara gidiyoruz. Kazanmamız durumunda grup liderliğini %80 oranında garantilemiş durumda olacağız. Hem bizim hem de rakiplerimiz için çok önemli maçlar. Sakatlığı ve yorgunluğu nedeniyle oynamayan oyuncularımız var. Ancak ben kadromuzun maçları kazanacağına inanıyorum. Yeter ki biz takım olarak bir arada kalalım. Genç oyuncularımızın da katkısıyla iki maçımızı da kazanmak istiyoruz.”

A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri'nde 20 Şubat'ta Cluj'de Romanya ve 24 Şubat'ta da Tel Aviv'de İsrail ile karşılaşacak.