SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası çeyrek finali ilk maçında Akhisar Belediyespor’la deplasmanda karşılaşacak Galatasaray, sabah saatlerinda yaptığı antrenmanla hazırlıklarını tamamladı. Sarı kırmızılılar, antrenmanın ardından 15.30’da kalkan uçakla İzmir’e hareket etti.

Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası'nda Teknik Direktör Mustafa Denizli yönetiminde yapılan antrenman, ısınma ve koordinasyon çalışmasıyla başladı. Daha sonra küçük oyunlarla sonuçlandırma çalışması yapılan antrenmanın ana bölümünde 60 metrelik alanda baskıya dayalı bir çift kale maç gerçekleştirildi. Toplam 60 dakika süren antrenman, soğuma hareketlerinin ardından tamamlandı.

Ağır gribal enfeksiyon geçiren ve Akhisar Belediyespor maçı kadrosunda yer almayacak olan Lukas Podolski'nin bugünkü antrenmanda dinlendirilmesine karar verildi. Sinan Gümüş'ün ise tedavisine devam edildi. Hamit Altıntop da sahada takımdan ayrı özel bir çalışma gerçekleştirdi.

Galatasaray Futbol Takımı antrenmanın ardından, yarın akşam saat 18.45'te Manisa 19 Mayıs Stadı'nda başlayacak olan Akhisar Belediyespor karşılaşması için saat 15.30'da Türk Hava Yolları'na ait özel bir uçuşla İzmir'e hareket etti.

Teknik Direktör Denizli, 20 kişilik kadroda şu futbolculara yer verdi: “Fernando Muslera, Bilal Kısa, Yasin Öztekin, Selçuk İnan, Umut Bulut, Wesley Sneijder, Ryan Donk, Jose Rodriguez, Aurelien Chedjou, Hakan Balta, Lionel Carole, Semih Kaya, Martin Linnes, Koray Günter, Olcan Adın, Volkan Pala, Sabri Sarıoğlu, Jason Denayer, Eray İşcan, Cenk Gönen.”