SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eczacıbaşı VitrA, Avrupa Şampiyonlar Ligi play off 12 etabındaki rakibi Vakıfbank ile ilk maçını 10 Şubat Çarşamba günü, Burhan Felek Voleybol Salonu'nda yapacak. Fabrice Collados (Fransa), Omero Satanassi (İtalya) hakem ikilisinin yöneteceği maç, saat 19.00'da başlayacak ve mücadele D-Smart’tan naklen ekranlara gelecek.

Bu etabın ikinci maçı ise 24 Şubat'ta yapılacak ve bu eşleşmeden Play off 6'ya yükselen takımın rakibi; Lokomotiv Bakü (Azerbaycan)-Volero Zürih (İsviçre) eşleşmesinin galibi olacak.

Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, eşleşme ile ilgili yaptığı açıklamada, “Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin klasik eşleşmesi yine oldu. Şampiyonlar Ligi'nde birçok defa play off turlarında, Vakıfbank ile karşılaştık. Kadınlarda üç Türk takımının da, kupa için finallerde mücadele edebilmesini çok isterdik.” dedi.

Zorlu bir eşleşme olduğunu belirten Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Kaptanı Neslihan Demir Güler ise yaptığı açıklamada, “Voleyboldaki başarısını kanıtlamış, güçlü bir rakibimiz var. Çekişmeli iki maç bizi bekliyor. Burhan Felek Voleybol Salonu'ndaki maçlara taraftarlarımızı davet ediyoruz.” diye konuştu.

Play off 12 maçları; 10 ve 24 Şubat, play off 6 maçları; 9 ve 23 Mart tarihlerinde oynayacak. Play off 6 etabında kazanan üç takım ile dörtlü finale ev sahipliği yapacak Pomi Casalmaggiore, şampiyonluk için 9-10 Nisan tarihlerinde mücadele edecek.