SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz umudu

Transferden gelen para ve Burak Yılmaz'ın alacaklarıyla bütçede 7.5 milyon Euro’luk artı göstermeye hazırlanan Galatasaray yönetimi, UEFA’dan gelmesini beklediği 1+1 yıllık Avrupa’danmen cezasını yarıya indirmeyi planlıyor.

Güncellenme: 08:18, 09/02/2016
Burak Yılmaz umudu

Galatasaray’da Burak Yılmaz’ın satışı adeta umut oldu. Finansal Fair-Play (FFP) kriterlerine uymadığı gerekçesiyle UEFA'dan 1+1 yıl Avrupa'dan men cezası tehlikesi ile karşı karşıya kalan sarı-kırmızılılar, Burak Yılmaz’ın Çin'e satışı sonrasında elini iyice güçlendirdi. Milli yıldızdan kasasına 6 milyon Euro koymaya hazırlanan yönetim, sezon sonuna kadar maç başılar dahil alacağı olan 1.5 milyonu da ekleyince bütçesinde 7.5 milyon Euro'luk bir artı değer sağladı.

ZARAR 18 MİLYONA İNDİ

UEFA ile yeni bir görüşme gerçekleştirerek bu durumu anlatmak isteyen yönetim, geniş kapsamlı bir rapor sunacak. Sezonun ilk yarısında 26 milyon Euro zarar eden Galatasaray, Burak Yılmaz sayesinde bu rakamı 18'e kadar indirdi. Ancak UEFA, 10 milyon Euro zarardan fazlasını istemiyor. Yönetim de sunacağı yeni raporla hem iyi niyetini gösterecek hem de gelmesi muhtemel cezanın +1'lik kısmından kurtulmak için elini güçlendirecek. Çünkü sarı-kırmızılılar 1 yıl men cezasına dünden razı…